Новини світу. 17 липня. Джон Лорд, музикант англійської рок-групи “Діп перпл”, помер сьогодні у віці 71 року.

Безпосередньою причиною смерті Лорда стала легенева емболія

Клавішник прославленої групи, що виступала в жанрі “хард-року”, страждав від раку підшлункової залози. У повідомленні, поширеному прес-агентами знаменитого музиканта, говориться: “Джон перейшов з Темряви у Світло”.

Музикант пішов з життя в оточенні своєї родини в Лондонській клініці. Як повідомляється, безпосередньою причиною смерті Лорда стала легенева емболія – закупорка артерії, що постачає кров’ю легені. Цей стан часто виникає у пацієнтів як ускладнення після серйозних захворювань.

У 1968 році Лорд став одним із засновників групи “Діп перпл”, яка стояла біля витоків жанру “важкого року”, а також зробила великий внесок у розвиток прогресивного року і “важкого металу”.

Лорд був співавтором ряду знаменитих композицій групи, у тому числі “Smoke on the Water”. У складі “Діп перпл” Лорд грав на електрооргані. Він навчився грати на піаніно у п’ять років, на його творчість вплинула класика – Й.С.Бах, П.І. Чайковський, старовинна англійська музика і джаз.

Після розпаду “Діп перпл” в 1976 році працював в групі “Уайтснейк” (“Whitesnake”), а також в колективі Пейс Ештон Лорд (Paice Ashton & Lord) разом з соратником по “Діп перпл” Яном Пейсом.

У 1984 році група “Діп перпл” возз’єдналася, і Лорд знову став грати в її складі. У 2002 році він заявив про намір зосередитися на сольних проектах. В основному, він займався написанням класичної музики.

Незважаючи на важку хворобу, музикант не втрачав присутності духу. “Я борюся з раком і тому припиняю виступи, щоб пройти лікування і одужати. Я очікую, що в майбутньому році повернуся до вас у хорошому стані”, – говорилося в заяві Лорда, опублікованій 9 серпня минулого року на його сайті.

У лютому нинішнього року музикант перебував на лікуванні в Ізраїлі.

Альбоми групи “Діп перпл” розійшлися по світу тиражем близько 100 млн примірників.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.