Новини України. 19 липня. На сьогодні ціна на політичну рекламу, у порівнянні з президентськими виборами, зросла в 1,5 рази.

Політична і комерційна реклама в Україні коштує приблизно одинаково

Про це повідомив керівник Асоціації зовнішньої реклами України, політолог, експерт з політичних комунікацій Артем Біденко.

“До кризи політична реклама завжди коштувала набагато дорожче за комерційну у два-три рази. Однак, 2008 року ця тенденція була переломлена. Оскільки вільних площ було дуже багато, то ціна комерційної і політичної реклами була приблизно однаковою на президентські вибори”.

“Цього року зовнішня політична реклама знову є дорожчою за комерційну, але різниця дуже невелика – близько 10-15%. З телевізійною рекламою приблизно те саме відбувається. Це пов’язано з тим, що все ще з кризи не вийшов рекламний ринок. Деякі галузі – як преса і радіо, ще й досі залишаються у незрозумілій ситуації і багато демпінгу, тому те, що формально коштує ніби дорожче, ніж комерційне з усіма знижками виявляється десь в таку саму ціну”, – сказав співрозмовник агентства.

На запитання, яка реклама наразі користується популярністю у кандидатів в депутати, співрозмовник відповів: “Виборча кампанія ще фактично не почалась, а почнеться у серпні і найбільша пікова активність буде у вересні та жовтні. Саме тоді ми побачимо боротьбу за площі”.

“Зараз всі концентруються на форматній рекламі – білборди та сіті-лайти, політичних 15-ти та 30-ти секундних сюжетах у телевізійній рекламі. Але я думаю, що у вересні-жовтні на всіх носіях ми побачимо багато якихось креативних рішень“.

А.Біденко також зауважив, що ціна на зовнішню рекламу, наприклад на Набережному шосе у Києві може коливатись від 2500 до 5000 гривень.

“В середньому у нас 70 компаній у Києві. У кожного свій підхід до ціноутворення і єдиної ціни немає. Середня ціна по Україні десь 3000-3500 гривень на місяць на білборд“, – додав він.

Експерт також зазначив, що поки що попит на рекламні площі не перевищує пропозицію.”Партія регіонів лише в червні двічі бронювала липень і двічі відмовлялась. Зараз “запустилась”. Тому ми не можемо сказати, що буде далі, але сподіваємось, що все буде зайнято”, – сказав А.Біденко.

За матеріалами УНН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.