Новини України. 19 липня. Незалежність суддів може гарантувати відкритість судового процесу.

Поки не зміниться юридична свідомість населення, незалежних суддів не буде, – Зварич

Таку думку висловив народний депутат, екс-міністр юстиції Роман Зварич.

“Незалежно від того, як ми будемо призначати чи обирати суддів, поки не зміниться система, поки не зміниться юридична свідомість населення, ми не зможемо досягнути повної незалежності судів“, – переконаний він.

Зварич наголосив, що дуже важливою є на сьогодні пропозиція ввести 100-відсотковий реєстр судових рішень.

“На сьогоднішній день десь 27% всіх рішень вноситься в цей реєстр. Я переконаний, що немає кращого способу “контролювати” суддю, аніж сам фактор відкритості судового процесу. Цей фактор може бути забезпечений, якщо буде забезпечено стовідсоткове внесення у судовий реєстр всіх рішень, які виносяться на території України”, – наголосив він.

Крім того, Зварич розповів про деякі небезпеки, які закладені у новий Кримінально-процесуальний кодекс.

“У самому КПК є деякі дуже небезпечні тези, які треба прибирати. Є, наприклад, норма, що записана у КПК, яка може перекреслити всю демократичність цього нормативно-правового акту, – підкреслив політик. – Там написано: процесуальне керівництво досудовим розслідуванням здійснює прокурор. Це нонсенс. Це треба викреслювати. Це треба прибирати разом із пов’язаною іншою нормою, де мова іде про те, що за невиконання прямих вказівок прокурора слідчий несе юридичну, а фактично кримінальну відповідальність”.

Крім того, за словами Зварича, є у КПК і одна позитивна норма — це інститут слідчого судді.

Він пояснив: “Єдина роль цього судді — забезпечити права і свободи особи, яка є затриманою, чи підозрюваною, чи навіть обвинувачений. Але зараз записано у КПК — слідчий суддя призначається кожному судді першої інстанції. Тобто, це буде дублер прокурора. Тому фактично перекреслюється роль слідчого судді“.

За матеріалами Gazeta.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.