Новини економіки. 26 липня. Пільгова 3% іпотека на житло, ініційована Президентом, насамперед спрямована на молодих українців.

Доступне житло
Тільки 30% молодих сімей, згідно зі статистикою, мають власну житлову площу

Іпотека Президента – це не якийсь там піар-хід, це ініціативи із забезпечення житлом сімей, які хочуть придбати житло. Бум народжуваності спостерігався у 80-90 роках, тож ініціатива спрямована на людей віком 20-27 років. Але поки що процес функціонування іпотеки не до кінця врегульований”, – сказав член Ради директорів Конфедераціі будівельників України Олексій Кулагін.

Основним мінусом іпотеки є бюрократизм і складна процедура отримання кредиту, адже більшість українців не знають основ юриспунденціі, а банки нерідко перегружають договори не зовсім важливими деталями. Також мінусом визнано відсутність гарантій, що держава компенсуватиме 13% протягом 15 років.

Нагадаємо, раніше заступник голови парламентського комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики Ігор Лисов зазначав, що всі програми, за якими українці можуть отримати пільгове житло, мають бути насамперед орієнтовані на молодь.

“Молодь є основним локомотивом розвитку країни. Щорічно українців стає на 200 тисяч менше. Нам потрібно терміново збільшувати народжуваність. При цьому ми будуємо житло більш низькими темпами, ніж інші країни. Тільки 30% молодих сімей, згідно зі статистикою, мають власну житлову площу. Молодь сама заявляє, що це – один з найбільш важливих питань для неї “, – заявив він.

За матеріалами УНН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.