Новини політики. 28 липня. Голова МОЗ України Раїса Богатирьова заявила, що процес реабілітації екс-прем’єра Юлії Тимошенко, яка перебуваючи в ув’язненні, була госпіталізована з захворюванням хребта, «успішно завершено».

Міністр охорони здоров’я України оголосила Тимошенко здоровою

На думку Богатирьової, здоров’я пацієнтки за останній час покращився. Підстав для довготривалого перебування в лікарні, як вважає глава МОЗ, у Тимошенко немає.

Говорячи про «успішне завершення процесу реабілітації», Богатирьова послалася на думку міжнародної комісії, до якої входять українські та німецькі лікарі. За її словами, українські медики виконали рекомендації з лікування, дані їхніми закордонними колегами.

Влада раніше не приховували, що зацікавлені у швидкому завершенні процесу лікування Тимошенко. Генеральна прокуратура пообіцяла пред’явити екс-прем’єру нові звинувачення – у причетності до вбивства депутата Верховної Ради Євгена Щербаня – відразу ж після її одужання.

Крім того, через те, що Тимошенко перебуває в лікарні, влада не може доставити її до суду, де слухається ще одна справа – про зловживання в корпорації «Єдині енергетичні системи України». В кінці червня прокуратура зажадала призначити медичну експертизу, яка визначила б можливість присутності Тимошенко в суді.

Нагадаємо, Юлія Тимошенко була арештована в серпні 2011 року, пізніше її засудили до позбавлення волі за звинуваченнями у перевищенні повноважень при укладанні невигідних для України газових угод з Росією. У колонії стан її здоров’я погіршився. Німецькі лікарі, які оглядали Тимошенко, діагностували у неї міжхребцевих грижу.

Влада спочатку відмовлялися переводити Тимошенко з колонії в лікарню, проте в травні 2012 року це все ж було зроблено. Враховуючи, що екс-прем’єр висловила недовіру лікарям МОЗ України, було вирішено, що лікуванням керуватимуть медики з німецької клініки «Шаріте», які прибули на Україну. З травня Тимошенко міститься в лікарні «Укрзалізниці» в Харкові.

За матеріалами vlasti.net

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.