Новини економіки. 29 липня. На сьогодні ціна на гречку є стабільною, але її “політизація” у серпні, коли політики почнуть скуповувати цю крупу з метою роздавати її виборцям, спричинить її подорожчання на 20%.

Об’єктивних економічних причин для здорожчання гречки немає, – експерт

Про це сказала експерт аграрного ринку Марія Колесник.

“Цього року гречки посіяно більше, ніж минулого. Також є достатньо перехідних залишків, тому ажіотаж може бути виключно з боку політиків. На сьогодні у київських супермаркетах гречка є в наявності і, відповідно, ціна її є стабільною. Але, звичайно, якщо буде ажіотажний попит, якщо населення для себе, або політики, почнуть її дуже швидко скуповувати, то постачальники будуть підвищувати ціни, але об’єктивних економічних причин для здорожчання немає”, – сказала співрозмовниця агентства.

М.Колесник зазначила, що гречка є пізньою культурою, тому збирати її почнуть у вересні.

“Вже буде гречка нового врожаю і її більш, ніж достатньо. Тому, якщо встигнуть політики закупитись саме в серпні, то можливе незначне подорожчання. Але населення повинне розуміти, що кидатись та скуповувати навздогін за політиками не потрібно, бо вони таким чином, самі будуть підігрівати ціни”, – додала експерт.

М.Колесник також зазначила, що у разі, якщо всі зернові почнуть дорожчати, то відповідно в осінній період гречка також подорожчає.

“Якщо загальна тенденція до подорожчання в світі буде спостерігатись, то тоді ми можемо побачити це по гречці. Хоча це не є експортна культура і , відповідно, безпосередньо впливу ціни пшениці або кукурудзи на гречку, не повинно бути”, – резюмувала М.Колесник.

Як повідомлялось раніше, сьогодні на оптовому ринку практично немає залишків гречки, тому що кандидати в депутати її всю скупили.

“Зараз на оптовому ринку практично немає залишків гречки, а у роздрібній торгівлі ціна на неї не росте. Якщо немає гречки на ринку, ціна повинна підскочити суттєво, не просто на 10-15%, а на 40-50%. Експерти не могли зрозуміти, що відбувається, чи статистика не правильна, чи ще щось. Потім експерти пояснили, що всю гречку скупили кандидати в депутати”, – пояснив президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко.

За матеріалами УНН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.