Новини України. 31 липня. Від одного до восьми днів затримують виплати пенсій у Полтавській, Київській і Вінницькій областях.

Затримки виплати пенсій пов’язані з дефіцитом Пенсійного фонду

Це триває два місяці, помітили в Міжнародному центрі перспективних досліджень.

“Найчастіше це пояснюють технічними причинами. Мовляв, невчасно перераховують кошти через банк, пошту. Зазвичай затримки стаються в селах, — каже Максим Борода, заступник директора центру. — Насправді ж затримки пов’язані з дефіцитом Пенсійного фонду. На виплати пенсій бракує 3,6 мільярда гривень. Фонд недоотримує кошти із держбюджету. Бо звідти забагато витратили на підготовку до чемпіонату Європи з футболу. Також у червні довелося повертати держборг, 1 мільярд доларів, російському “ВТБ банку”.

Нестачу коштів сподівалися поповнити за рахунок кредитів Міжнародного валютного фонду. Але він не позичає тепер Україні. Ще й вибори будуть восени. Знову будуть великі витрати з держбюджету. Так що затримки пенсій триватимуть до початку 2013 року, на строк від п’яти до 10 днів.

Через нестачу коштів зменшують і доплати. Дають менше, ніж передбачено законами. Пенсіонери — діти війни — мали б отримувати доплату в розмірі 30 відсотків від прожиткового мінімуму, тобто 253 гривні на місяць. А платять 49 гривень.

Із 1 липня мінімальна пенсія за віком становить 844 грн. Її збільшили на 6 грн.

“Щоб прожити сьогодні, пенсіонерові потрібно хоча б 2 тисячі гривень. Але такий розмір пенсій наш держбюджет не потягне. Бо ледве вистачає коштів на теперішні видатки”.

За матеріалами Gazeta.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.