Новини економіки. 10 липня. Народний депутат України від фракції ПР Олексій Плотніков сказав про те, що не бачить внутрішніх підстав для економічної кризи в Україні.

Регіонали переконані, що Україна не перебуває у переддефолтному стані

Він зазначив, що сьогодні у світі відбуваються явища, які поки що не можна характеризувати як глобальну кризу, яка виникла в 2008-2009 роках.

“Дійсно, лихоманить Євросоюз. Є Греція, Італія, Кіпр, Іспанія та інші, які знаходяться на межі, але існує надія, що Європейський Союз впорається з цією проблемою і не буде світової кризи. Тобто є можливості, що не буде такої кризи яка була у 2008-2009 роках. Що стосується України, то якихось внутрішніх причин для кризи, я не бачу”, – сказав політик.

На думку Плотнікова, не потрібно вважати, що Україна перебуває у переддефолтному стані.

“Ми залежні від зовнішніх ринків. 47 % ВВП – це експортно орієнтовані галузі. Звичайно, якщо відбуваються світові кризові процеси, якщо падає попит на українську продукцію, ми страждаємо. Якщо лихоманить співвідношення долар до євро, ми страждаємо. Але вважати, що ми в якомусь переддефолтному стані, що у нас проблеми з зовнішніми боргами, то у нас краща боргова позиція, ніж була протягом останніх 5 років. У нас менші борги по відношенню до ВВП, у нас менша динаміка по накопиченню цих боргів. Тобто з цієї точки зору, у нас краща ситуація, ніж у 2008-2009 року. Золотовалютні резерви у 2008 році становили 16 мільярдів доларів. Зараз у нас 32 мільярди”, – наголосив він.

За матеріалами УНН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.