Новини політики. 22 липня. Парафування Угоди про Зону вільної торгівлі з ЄС ще не означає, що її ратифікують європейські парламенти.

Парафування не означає підписання, – експерт

Таку думку висловив експерт-міжнародник Геннадій Друзенко.

«Це ні про що не говорить … Крім того, що переговори вже завершені і що текст Угоди не буде змінюватися. Не факт, що даний документ підтримають усі парламенти-члени ЄС. А саме це дуже важливо», – сказав експерт.

Г. Друзенко також додав, що наступний крок – це підписання Угоди першими особами з боку України та ЄС. Після цього, зазначив він, наступає найбільш важливий момент – голосування у всіх парламентах: у Верховній Раді України, в парламентах-членах ЄС та в Європарламенті.

За словами експерта, парафування Угоди тривало понад півроку, тому що на це вплинув обсяг даної угоди – близько 2 тисяч сторінок.

«Угода дуже велика, як для міжнародних угод. І 80% цього документа стосувалося поглибленої Зони вільної торгівлі. Це все вичитували в ЄС, було візування юридичних моментів. Тому все було так довго. Я б не шукав тут політичних моментів», – підкреслив Г. Друзенко.

Нагадаємо, днями завершилося парафування угоди про ЗВТ з ЄС представниками України та Євросоюзу. Голова Мінекономрозвитку і торгівлі Петро Порошенко вважає, що Україна здатна виконати всі умови для підписання та ратифікації Угоди про асоціацію та ЗВТ з Євросоюзом в кінці 2012 року – на початку 2013 року.

За матеріалами ГолосUA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.