Новини України. 28 липня. За три місяці в Україні з’явиться нове водосховище.

За три місяці Дністровська ГАЕС перетвориться в найбільшу гідроакумулюючу станцію в Європі

Верхня водойма Дністровської ГАЕС має збільшити виробництво електроенергії на станції вчетверо. На будівництві працюють у три зміни, дно встеляють сотні вантажівок шарами тканини, глини і плівки, щоб вода не підтопляла села. Поруч за дамбою вже є водосховище.

Обсяг води зросте у 6 разів. Під землею вже майже готові труби, через які ця вода надходитиме на станцію.

Тунель, заввишки сім з половиною метрів, для Дністровської ГАЕС будують київські метробудівці. Різниця лише в тому, що тут буде проходити не метро, а литиметься вода – вниз на турбіни, щоб виробляти електроенергію.

Зал, де схована турбіна – нагадує нутрощі атомної станції. Цей гідроагрегат – найпотужніший в Україні і замінює собою цілі ГЕС. Поруч будують шахту, де може вміститися 9-типоверхівка. Тут поставлять другий агрегат. Потім третій. Тоді Дністровська ГАЕС зрівняється з блоком атомної станції.

А коли на станції поставлять 7 турбін, ГАЕС перетвориться в найбільшу гідроакумулюючу станцію в Європі. Тільки на початок робіт на об’єкт піде 8 мільярдів гривень.

Але чиновники кажуть – гроші швидко повернуться державі. Розраховано, що станція окупиться через 8-10 років Керівництво запевняє, що тут ніколи не буде затоплення, як у російському Кримську. Врахована і ймовірність землетрусів – ГАЕС витримає 7,8 десятих бала за шкалою Ріхтера.

За матеріалами ТСН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.