Новини спорту. 6 липня. У Цюріху завершилося спеціальне засідання Міжнародної ради футбольних асоціацій (IFAB), на якому обговорювалася можливість введення електронної системи визначення взяття воріт і відповідні зміни в правилах гри.

Саме незарахований гол Девича підштовхнув ФІФА до цього рішення

Орган, відповідальний за зміни правил, большістю голосів проголосував за цю зміну.

Тепер два винахідника систем визначення взяття воріт – Hawk Eye і «ГолРеф», які вже перевірялися в дії за березневої ініціативи ФІФА, переходять до нового етапу розробок і тестів. Їхнє завдання зробити всю апаратуру доступною для використання всіма організаторами змагань під егідою ФІФА.

На офіційному рівні обидві системи пройдуть фінальний тест під час грудневого чемпіонату світу серед клубів, і в разі успіху почнеться їхнє повсюдне впровадження. При цьому поки невідомо, чи будуть на турнірі використовуватися додаткові арбітри за воротами. Це питання поки що перебуває на стадії обговорення.

Після того, як повсюдне впровадження систем визначення взяття воріт буде остаточно схвалено, розробками аналогічних систем зможуть зайнятися й інші компанії, які зможуть почати продаж своїх продуктів після отримання ліцензії ФІФА. З цим світовий керівний футбольний орган пов’язує надії на зниження ціни на систему, що підвищить її доступність.

“Зараз ціна на існуючі дві системи складає приблизно 250 тисяч доларів”, – заявив віце-президент ФІФА Жером Вальке.

“Мається на увазі готовий варіант для одного стадіону. Проте, коли таких систем стане більше, вартість має впасти. Як зможуть бідні клуби і федерації їх закуповувати? Для змагань під егідою ФІФА ми сплатимо все самі. Приміром, за свій рахунок встановимо все необхідне обладнання. Що стосується інших змагань, то організатори повинні самі вирішувати, чи потрібна їм така система”.

Нагадаємо, на термінове прийняття цього рішення ФІФА підштовхнув незарахований гол форварда збірної України Марко Девича у ворота англійців на Євро-2012.

За матеріалами Інформаційний центр “Україна-2012”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.