Новини України. 14 липня. З початку вступної кампанії до вищих навчальних закладів, щодня близько 300 дзвінків від абітурієнтів та їхніх батьків надходить на телефони гарячої лінії з приводу тих чи інших питань.

Близько 300 дзвінків від абітурієнтів та їхніх батьків надходить на телефони гарячої лінії

Зокрема, найбільшою проблемою для абітурієнтів є невідображення їхніх даних у системі “Конкурс“.

Про це повідомила координатор освітніх програм громадської мережі ОПОРА Ольга Стрелюк.

Абітурієнти скаржаться на те, що їх ще й досі не внесли приймальні комісії до єдиної державної електронної бази, і на те, що їхні данні не були передані до системи “Конкурс”. Найбільшою проблемою залишається те, що бали, які відображені в системі “Конкурс”, не збігаються з балами, які є у них у сертифікатах чи в атестаті після закінчення загальноосвітнього навчального закладу. Ми тут переконуємо абітурієнтів у тому, що насправді інформаційна система “Конкурс” отримує дані єдиної державної електронної бази з питань освіти. І якщо ВНЗ мають власні рейтингові списки, які оприлюднені чи на веб-порталі, чи на офіційних стендах приймальної комісії, то ми закликаємо абітурієнтів орієнтуватися на університетські списки того чи іншого навчального закладу. Адже більшість закладів мають власні системи реєстрації абітурієнтів, і у них там без проблем вказуються нормальні данні – відповідні дані сертифікатів ЗНО й атестату”, – сказала співрозмовниця агентства.

Вона також зазначила, що особливістю функціонування системи “Конкурс” цього року є те, що в ній не відображені дані про абітурієнтів, які вступають поза конкурсом.

“Тобто абітурієнтам, навіть тим, які вже зараз орієнтуються на систему “Конкурс”, варто пам’ятати про те, що частина місць державного замовлення буде заповнена пільговиками, які поки що не відображаються в системі “Конкурс”. Але ми сподіваємося, що з часом все-таки система запрацює”, – додала Стрелюк.

Крім того, за її словами, деякі абітурієнти скаржаться на те, що у них відмовляються приймати документи на вступ.

“Це найчастіше трапляється з тими абітурієнтами, які претендують на позаконкурсний вступ до ВНЗ. Адже їм для підтвердження свого статусу потрібно представити цілий пакет документів, який говорить, що в них, скажімо, батько працює на шахті більше 15 років, або що абітурієнт є дитиною-сиротою чи напівсиротою, інвалідом і тут, власне, виникають проблеми з тим, що вони не завжди знають, які документи потрібно обов’язково мати при собі, щоб приймальна комісія зарахувала їх до рейтингу, власне, поза конкурсом. Є так само скарги від абітурієнтів на те, що ВНЗ змушують їх здавати оригінали документів, а не копії, мотивуючи це тим, що якщо буде надано оригінал, то абітурієнт обов’язково пройде на місця державного замовлення. Хоча, насправді, такої норми ні в умовах прийому, ні в правилах прийому немає. Просто ВНЗ хочуть набрати для себе абітурієнтів з високими балами”, – сказала Стрелюк.

Вона також зазначила, що є кілька скарг на те, що ВНЗ просять абітурієнтів подавати заяви на контрактну форму навчання, а не на місця державного бюджету.

Нагадаємо, 2 липня стартувала вступна кампанія 2012 року. За десять днів вступної кампанії до вищих навчальних закладів України надійшла 832 861 заява. В електронному вигляді вищі навчальні заклади отримали 104 547 заяв.

За матеріалами УНН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.