Новини економіки. 23 липня. Український фінрегулятор розпочав плавну девальвацію гривні.

Незначне здешевлення національної валюти продовжиться, – експерт

Про це йдеться в прогнозі Ukrainian Economic Trends Forecast компанії Da Vinci AG на третій квартал 2012 р.

Курсова динаміка в першому і другому кварталі 2012 р. свідчить про те, що НБУ, здійснюючи кроки по м’якій девальвації національної валюти, уникає різких курсових стрибків.

Це показово, оскільки ще недавно Центробанк попереджав експертне співтовариство про небажаність тез про необхідність девальвації гривні і заперечував таку можливість.

Однак згодом глава НБУ Сергій Арбузов допустив такий сценарій, відзначивши, що головним ризиком є скорочення експорту і різке зростання імпорту.

Заходи, що вживаються регулятором в останній рік зі стримування негативних трендів, так і не знайшли адекватної підтримки в уряді у вигляді стимулів щодо поліпшення ділового клімату та зниження енергетичної залежності держави через диверсифікацію поставок енергоносіїв. У зв’язку з чим фактично були упущені можливості щодо стабілізації економіки і відновлення економічного зростання, – говориться в звіті.

Аналітики відзначають, що в III кварталі 2012 року продовжиться незначне здешевлення національної валюти, що матиме позитивний ефект для експортерів. Максимальним орієнтиром в даній ситуації є відмітка 8,15 грн. до кінця року, однак подолання психологічної позначки в 8 грн. неминуче.

За матеріалами РБК Україна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.