Новини України. 13 липня. У Вінницькій області відновлено польоти санітарної авіації для надання екстреної консультативної медичної допомоги.

Ан-2 – став каретою швидкої допомоги на Вінниччині

Повітряною каретою “швидкої” став літак “АН-2”.

Відтепер важкохворих із найвіддаленіших районів до обласної лікарні транспортуватимуть повітряним шляхом. Викликати санітарну авіацію, яка транспортує лікарів Вінницького обласного центру екстреної медицини та медицини катастроф, можуть з усіх районних центральних лікарень Вінниччини.

Аналіз і моніторинг фахівців Центру екстреної медицини області доводить, що санавіація у віддалених районах регіону, як наприклад, у Бершадському, Піщанському, Чечельницькому, діятиме значно ефективніше, ніж використання автомобілів швидкої допомоги. Статистика виїзду машин швидкої допомоги до дорослого населення свідчить, що найбільша кількість викликів припадає на серцеві хвороби.

“Витрати із обласного бюджету на роботу санавіації у віддалених районах області складатимуть близько 600 тис грн на рік. Саме таку суму рішенням сесії обласної ради виділено для відновлення польотів. Один санітарний виліт коштує 4 тисячі гривень, – розповів Голова облдержадміністрації Микола Джига. – Практично у кожному районі області проведено роботи по облаштуванню злітно-посадкових майданчиків, приведенню їх до належного робочого стану. Тож відтепер у разі потреби необхідну термінову медичну допомогу зможе отримати кожен житель області. Адже головна мета відновлення санітарної авіації – наблизити медицину до людей і підняти якість медичного обслуговування на Вінниччині на максимально новий рівень”.

За матеріалами УНН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.