Новини культури. 17 липня. У Харківській області пройде літературно-мистецький фестиваль “De libertate”, присвячений 290-річчю від дня народження українського філософа Григорія Сковороди.

Письменники, музиканти і художники з’їдуться на фестиваль  

Захід пройде 17 серпня на території Національного літературно-меморіального музею Г.Сковороди (с. Сковородинівка Золочівського району). Як повідомила один з координаторів фестивалю Олена Рибка, захід об’єднає літературу, музику та візуальне мистецтво.

На фестиваль приїдуть письменники, поети, музиканти, видавці і художники з різних міст України (зокрема, Івано-Франківська, Києва, Полтави, Тернополя, Ужгорода та Харкова). Письменники та поети проведуть поетичні читання та презентації своїх книг.

Серед музичних колективів, чиї виступи можна буде побачити і почути, – група мандрівних дяків “Вертеп” (Дніпропетровськ), ансамбль старовинної музики “Хорея козацька” (Київ) і поп-рок-група “Папа Карло” (Харків). Візуальне мистецтво буде представлено перформансами, ленд-артом (напрямок в мистецтві, засноване на використанні реального пейзажу як головного художнього матеріалу і об’єкта) і motion-design (напрямок сучасного мистецтва, що представляє собою симбіоз графічного дизайну та динамічної графіки, такий як фільми, відео або комп’ютерна анімація).

Також в програмі фестивалю – книжковий ярмарок, виставка художніх робіт, зокрема, книжкової графіки, майстер-класи з декоративно-прикладного мистецтва, гончарству, виставка-продаж виробів ручної роботи, інтерактивні програми від Харківського літературного музею.

“Програма фестивалю не просто розважальна. Вона концептуально пов’язана зі Сковородою“, – зазначила Рибка.

Так, фестиваль відвідають письменники, які перекладали твори філософа. Можна буде почути пісні на його тексти.

За матеріалами SQ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.