Новини культури. 8 липня. Близько 150 фільмів з 44 країн були обрані більш ніж з тисячі заявок і увійшли в конкурсні програми ІХ міжнародного єреванського кінофестивалю “Золотий абрикос”, який пройде 8-15 липня.

Близько 150 фільмів з 44 країн покажуть на кінофестивалі “Золотий абрикос” у Єревані

Як повідомив директор програм фестивалю Мікаел Стамболцян, у цілому конкурсні картини в рамках фестивалю будуть оцінюватися за 4 основними номінаціями: “Ігрове кіно”, “Документальне кіно”, “Вірменська панорама”, номінація короткометражного кіно – “Абрикосова кісточка”.

На його думку, членів журі програми “Ігрове кіно” чекає складна робота, тому що їм належить переглянути та оцінити 12 яскравих картин, “географія яких простирається від Чилі до Латвії”.
Стамболцян зазначив, що для участі в цій програмі свої заявки представили кілька режисерів, які раніше приймали участь в “Золотому абрикосі”, зокрема російський режисер Сергій Лозниця, Озджан Алпер з Туреччини, а також іспанець Лаквеста, які в різні роки удостоювалися призів на фестивалі .

У свою чергу заступник директора кінофестивалю Ара Ханджян повідомив, що в конкурсній програмі “Документальне кіно” також представлені 12 картин, які були відібрані з спочатку заявлених 600 фільмів. У числі найбільш яскравих картин Ханджян особливо відзначив фільми “Далека життя” француза Марка Веймюллера і “С Фіделем, що б не трапилося” сербського режисера Горана Радованович.

Кінознавець, координатор програми “Вірменська панорама” Раффі Мовсісян повідомив, що в цю програму увійшли 26 картин, шість з яких є ігровими повнометражними, п’ять – ігровими короткометражними, а 15 – документальними картинами. Він зазначив, що подібне жанрове поділ в цій конкурсній програмі проводиться на фестивалі вперше для того, щоб членам журі було легше оцінювати картини.

Зі свого боку, координатор програми короткометражних фільмів “Абрикосова кісточка”, режисер Арам Шахбазян розповів, що в порівнянні з попереднім роком, коли для участі в конкурсі було представлено 136 заявок, цього року кількість короткометражок, заявлених для участі в програмі, було рекордним: з 560 заявок було відібрано 36 фільмів з 24 країн.

Фільмом відкриття “Золотого абрикоса” стане знята в 1926 році картина Амо Бекназаряна “Шор і шоршор”. Показ фільму-відкриття буде супроводжуватися новим музичним оформленням у виконанні джаз-бенду відомого вірменського джазового піаніста Ваагна Айрапетяна.

Закриє фестиваль картина “Любов” культового австрійського кінорежисера Міхаеля Ханеке, яка завоювала Золоту пальмову гілку в Каннах. Драма Ханеке розповідає про любов і відданості двох літнє подружжя – Жорж (Жан-Луї Трентіньян) піклується про повільно вмираючої Ганні (Емманюель Ріва).

Картина буде показана всього один раз в рамках завершальної фестиваль позаконкурсної програми “Єреванські перспективи”.

У ході програми будуть представлені і інші фільми, які брали участь у каннському кінофестивалі, зокрема “Королівство повного місяця” Уеса Андерсона, “За горбами” Крістіана Мунджу і “Рай: любов” Ульріха Зайдля.

В “Єреванські перспективи” увійдуть також картини, що завоювали нагороду журі Міжнародної асоціації кінокритиків Каннського кінофестивалю (FIPRESCI) в 2011 і 2012 роках, – “Міністр” П’єра Шоллера і “В тумані” Сергія Лозниці.

Кінофестиваль збереже і інші позаконкурсні програми, що вже стали традиційними: “Ретроспективні покази” і “Данина пам’яті”.

Зокрема, в “ретроспективному показі” будуть демонструватися фільми відомого грузинського режисера Ельдара Шенгелая, іспанця Віктора Еріс та Олександра Сокурова.

Сокурову на Єреванському кінофестивалі буде вручена премія “За пропаганду духовних цінностей”, заснована головою Вірменської апостольської церкви Католикосом усіх вірмен Гарегін Другий.

У цьому році за сприяння Міждержавного фонду гуманітарного співробітництва країн СНД пройде кінопрограма країн Співдружності. У рамках кінопрограми країн СНД відбудеться показ близько 20 фільмів, а також зустрічі та круглі столи.

У зв’язку з проголошенням в цьому році Єревана “Всесвітньою столицею книги” з боку ЮНЕСКО, буде реалізована ще одна позаконкурсна програма – “Книга і кіно”, в рамках якої будуть показані найкращі екранізації творів класиків світової та вірменської літератури. Серед них кінокартини за мотивами творів Олександра Ширванзаде, Ованнес Туманяна, Габріела Сундукяна, Акселя Бакунца, Гранта Матевосяна, а також Чарльза Діккенса, Томаса Манна, Гюнтера Грасса, Йоганна Вольфганга Гете, Шарлотти Бронте та інших.

Фестиваль “Золотий абрикос” проводиться Єревані з 2004 року і вважається одним з найпрестижніших в регіоні. У 2010 році Єреванський кінофестиваль удостоївся головної премії Міжнародного союзу кіно, телебачення та спорту Ficts Plate D’honneur.

За матеріалами РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.