Новини України. 4 липня. Прийняття закону про мови є остаточним кінцем фарсу “української парламентської демократії”, вважає українська письменниця Оксана Забужко.

Оксана Забужко
Парламент вже ніщо не врятує – “пацієнт мертвий”, – Забужко

“Про текст його говорити нема сенсу – там що не слово, то хоч психіатрів викликай (видно, що гопники писали!), – а от що справді важливо, то це його “стратегічний приціл”: він “офіційно” відкриває курс на розкол країни“, – заявила Забужко.

За словами письменниці, парламент вже ніщо не врятує – “пацієнт мертвий”: “Парламент, нелеґітимний від початку “ситуативного коаліціювання” 2008 року, багатократно зґвалтований “тушкуванням”, давно не “представницький” щодо нікого, крім себе самого, нарешті догнив до гангренозного стану, і ніякі нові картярські махінації, на кшталт “як нам переобрати спікера?”, його вже не реабілітують – пацієнт мертвий”.

Оксана Забужко також зауважила, що проект “кількох Україн” розроблявся, не в Києві, і навіть не в Сєвєродонецьку, а таки в Москві”.

“Попередню інформаційну підготовку кремлівська пропаґандистська машина активно забезпечує йому вже багато років, одночасно в Україні й за кордоном”, – додала вона.

“В Німеччині я вже втомилась роками відповідати на одне й те саме запитання журналістів і публіки: “Коли нарешті Україна розколеться на україномовний Захід і російськомовний Схід?” – тамтешні ЗМІ тиражують це з російських джерел із упертістю Колєсніченка-Табачника, і, смію запевнити, це далеко не тільки в Німеччині так…”, – повідомила Забужко.

“Нинішній “мовний демарш” є результатом давно й старанно нав’язуваного Україні процесу, який нарешті вчора вийшов на “державний рівень””, – підсумувала Забужко.

Водночас, письменниця навела аналогію з путчем 1991 року.
“Але є два “але” – “системна помилка” проекту і глибинний ідіотизм виконавців, отож як би наша “унтер-офіцерська вдова” вкотре, потягнувшись за путінською указкою, “сама себе не перехитрила”. Найближчою аналогією, яка тут спадає на думку, є ГКЧП-1991, – наші негідники так само перейшли “червону лінію”, і результат можуть отримати так само протилежний до сподіваного”, – вважає Забужко.

За матеріалами Українська правда

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.