Новини України. 31 липня. За словами радника Президента України Марини Ставнійчук, “мовний” законопроект суперечить положенням Конституції України, а також міжнародним документам, ратифікованим Україною.

Марина Ставнійчук
Марина Ставнійчук

“Прийняття закону відбулося з грубим порушенням вимог статей 47, 116-122, 130 закону “Про Регламент Верховної ради”, а значна частина положень закону не узгоджується з відповідними положеннями Конституції України та міжнародних документів, ратифікованих Україною, зокрема Європейської хартії регіональних мов і мов меншин”, – йдеться у відповіді радника президента Марини Ставнійчук на звернення партнерства “Новий Громадянин” з вимогою скасувати відповідний закон.

Також Ставнійчук стверджує, що закон суперечить рішенню конституційного суду від 14 грудня 1999 року № 10рп/99 у справі про офіційне тлумачення положень статті 10 Конституції щодо застосування державної мови.

Вона звернула увагу, що відповідно до Конституції, Янукович вирішить долю цього закону після його надходження на підпис в установленому порядку.

Нагадаємо, сьогодні, 31 липня, Голова Верховної Ради Володимир Литвин підписав закон “Про засади державної мовної політики”, що розширює застосування російської мови на регіональному рівні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.