Новини України. 11 липня. Імплементація закону «Про засади державної мовної політики» призведе до поділу території України на велику кількість маленьких територій з різним мовним режимом.

У нас навіть в одному регіоні може з’явитися до чотирьох мов, – експерт

Таку думку озвучив старший науковий співробітник Інституту політичних і етнонаціональних досліджень НАН України Володимир Кулик в ефірі телеканалу ТВІ.

За словами фахівця, на території України проживає велика кількість національних меншин, кожна з яких може вимагати введення в ужиток своєї мови відповідно до цього документа.

«Таким чином у нас навіть в одному регіоні може з’явитися до чотирьох мов, якими повинні володіти всі органи влади, проводитися навчання і так далі», – зазначив В. Кулик.

При цьому експерт визнав, що в документі містяться деякі «правильні концептуальні положення, але він дуже неякісно виконаний і не можливий для виконання».

«Його виконання вимагало б величезної кількості грошей, яких у місцевих органів влади просто немає», – підкреслив учений.

Також він заявив, що закон Колесніченко-Ківалова передбачає «необмежені можливості для витіснення української мови по всій території країни».

За матеріалами ГолосUA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.