Новини політики. 4 липня. На всій території Львівської області створюються страйкові комітети для організації акцій протесту проти ухвалення парламентом Закону про мови.

Львівська опозиція встановила на площі Ринок наметове містечко

Учора о 22.00. на площі Ринок у Львові встановили наметове містечко, і почали блокування будівлі Львівської ОДА.

На сьогодні заплановано радикальні акції, серед яких зокрема – блокування автомобільних та залізничних шляхів.

Серед заходів опозиції Львівської області на 4 липня заплановано: розірвання договору оренди приміщень з Львівською облдержадміністрацією; блокування магістральних доріг (автомобільних, залізничних); звернення зборів депутатів Львівської області до рад усіх рівнів в Україну з протистояння впровадження Закону про мову як бойкот виконавчих органів влади; звернення до народу України «із закликом збереження цілісності та запобігання розколу на мовної та етнічному грунті, не вступати в співпрацю з окупаційним режимом на чолі Партії Регіонів»; звернення до ООН, Парламентської Асамблеї Ради Європи та української діаспори; звернення до послів дипломатичних представництв іноземних держав з роз’ясненням небезпеки для державного суверенітету України, прийнятого Закону про мови.

Загальний план дій опозиції був узгоджений на зборах демократичних сил Львівської області, в якому взяли участь представники Об’єднаної опозиції Батьківщина (Батьківщина, Фронт змін, Народний Рух України, За Україну, Громадянська позиція), Удару, ВО Свободи, Просвіти, Зарваницької ініціативи , української республіканської партії, Конгресу інтелігенції, Об’єднання Небайдужі громадяни.

Опозиція Львівської області також пропонує парламентській опозиції не брати участь в роботі Верховної Ради і створити паралельний орган – Національні збори України, до якого мають увійти народні депутати і делегати від обласних рад.

Також львівські опозиціонери закликають публічно здати нагороди від Януковича і звернутися до суду, щоб «заборонити Партію регіонів і Комуністичну партію за нехтування Конституцією та законами України».

Нагадаємо, 3 липня Верховна Рада України на засіданні 248 голосами ухвалила закон про основи державної мовної політики. Також повідомлялося, що за ухвалення мовного закону, ініційованого Вадимом Колесніченком та Сергієм Ківаловим, в цілому майже в повному складі проголосували фракції Народної партії, Партії регіонів і КПУ.

За матеріалами Корреспондент.net

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.