Новини економіки. 12 липня. Місцева влада в Україні при реалізації програми президента “Доступне житло” повинна звернути особливу увагу на проблему забезпечення квартирами молодих сімей.

Житло
Ми будуємо житло більш низькими темпами, ніж інші країни, – експерт

Про це сказав заступник голови парламентського комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики Ігор Лисов.

Іпотечне кредитування зі ставкою 3%, передбачене програмою – це безпрецедентне рішення. Аналог є тільки в Швейцарії, але в цій країні і облікова ставка Національного банку дуже низька “, – сказав він.

На думку Ігоря Лисова, основну ініціативу з реалізації програми повинні взяти на себе голови обласних державних адміністрацій.

“Вона повинна бути регіональною. Кожен губернатор повинен займатися цією програмою як однієї з головних у своїй діяльності. Ми повинні забезпечити майбутнє нації, а це в першу чергу – діти, що виховуються в хороших умовах “, – зазначив депутат.

За словами Ігоря Лисова, основну увагу місцеві влади повинні приділяти молоді. “Молодь є основним локомотивом розвитку країни. Щорічно українців стає на 200 тисяч менше. Нам потрібно терміново збільшувати народжуваність. При цьому ми будуємо житло більш низькими темпами, ніж інші країни. Тільки 30% молодих сімей, згідно зі статистикою, мають власну житлову площу. Молодь сама заявляє, що це – один з найбільш важливих питань для неї “, – заявив він.

Народний депутат підкреслив, що державні органи повинні в першу чергу звертати увагу на цю категорію громадян. “Це дуже хороша програма, хороший інструмент, який повинен бути правильно зрозумілий, і яким потрібно правильно користуватися”, – зазначив Ігор Лисов.

За матеріалами УНН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.