Новини України. 7 липня. Доки абітурієнти штурмують виші, експерти заспокоюють: отримані в них знання згодяться далеко не всім.

Більшість майбутніх випускників трудитиметься не за спеціальністю, а де знайде, – експерт

Більшість майбутніх випускників трудитиметься не за спеціальністю, а де знайде.

Фронтмен гурту “Скрябін” Кузьма за фахом лікар-стоматолог. Не приховує: навчався чесно, аби потішити батьків, але планів працювати згідно освіти не мав. “Українська медицина тільки виграла, бо я би угробив купу людей”, – жартує він.

Україську музику відсутнісю профільної освіти не злякати. Лідер “Океану Ельзи” – фізик, “Тіку” – учитель, ВВ – радіотехнік. І така ситуація зовсім не унікальна майже для будь-якої галузі.

“На сьогоднішній день в Україні за фахом працює приблизно 12-15% людей”, – повідомляє менеджер кадрового порталу Наталя Мацапура. Це, переважно, економісти, бухгалтери, фінансисти і фахівці з ІТ. Змінюють професію найчастіше архітектори, історики, військові і навіть лікарі.

В експертів пояснення просте: забагато кандидатів, які на ділі виявляються непридатними до роботи.

“Наша система освіти абсолютно далека від реалій на ринку праці. Вона працює за радянською схемою”, – тлумачить наведену статистику Мацапура.

Міносвіти з критикою не погоджується і вважає, що свою роботу виконує вдало.

“Я абсолютно переконаний, що в Україні є дуже гарні вищі навчальні заклади. І це можна підтверджувати тим, що нашим студентам немає рівних на світових олімпіадах з математики, фізики, хімії, біології”, – хвалиться заступник департаменту вищої освіти Міносвіти Микола Фоменко.

Основним досягенням у міністерстві вважають кількість: торік в Україні випустили понад 920 тисяч фахівців. Із них понад 86% знайшли роботу.

За матеріалами ТСН

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.