Новини здоров’я. 3 липня. Козяче і коров’яче молоко містять практично рівнозначну кількість лактози, жирів та вітамінів.

У козячому молоці набагато менше вітаміну В12

До того ж, у коров’ячому молоці, в порівнянні з козячим молоком, міститься більша кількість вітаміну В12, однак останнє має більшу кількість селену і цинку в своєму складі.

Згідно з дослідниками з зарубіжної асоціації дієтологів відсоткове співвідношення як кальцію, так і інших необхідних людському організму вітамінів і мінералів однаково в обох видах молока, незважаючи на те, що раніше козяче молоко вважалося кориснішим.

Разом з цим вітаміну В12, який так необхідний для людини, набагато більше в коров’ячому молоці.

Так, згідно з думкою багатьох дієтологів, ½ склянки коров’ячого молока містить 2/3 необхідної добової дози вітаміну В12, що в дев’ять разів більше вмісту цього ж вітаміну в козячому молоці. Тому лікарі відзначають дефіцит вітаміну В12 у дітей, що вживають козяче молоко.

Разом з цим не варто нехтувати вживанням козячого молока, оскільки в ньому міститься більша кількість таких мікроелементів, як залізо, цинк і селен, що так необхідні людині.

Надаючи коментарі на тему того, що козяче молоко може послужити альтернативою коров’ячого для людей, які страждають на харчову непереносимість лактози і алергію на білок, дієтологи відзначають, що люди, які мають зазначені вище діагнози, матимуть цю алергію з більшою ймовірністю саме при вживанні козячого або овечого молока.

Однак вміст лактози в козячому молоці не набагато менший, ніж у коров’ячому. Таким чином, цей факт не відіграє суттєвої ролі для людей, які страждають на непереносимість лактози. Таким людям краще вживати соєве молоко, відзначають дослідники.

За матеріалами Медичного центру НоуХауМед

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.