Новини України. 6 липня. В Україні була і залишається єдина державна мова – це українська мова.

“Мовний законопроект” не витісняє українську як державну, – Кулиняк

Про це міністр культури Михайло Кулиняк сказав під час свого візиту до Литви, коментуючи ситуацію, що склалася в Україні після прийняття Верховною Радою закону “Про засади державної мовної політики”.

Закон, який прийнятий, більше зорієнтований на потреби місць компактного проживання національних меншин, які матимуть право разом з державною мовою використовувати і свою рідну. Скажімо, в Закарпатті, де багато угорців, буде використовуватися угорська, так само – у місцях компактного проживання поляків або росіян”, – сказав міністр.

За його словами, сьогоднішні події нагадують міністру ситуацію перед початком “Євро-2012”, коли було дуже багато шуму, для якого насправді виявилося дуже мало підстав.

“Цей закон жодним чином не витісняє українську мову як державну. Просто всі громадські організації наряду з державними установами мають прикладати максимум зусиль для того, щоби в першу чергу розвивалася українська мова як державна. Це повинно бути в кожного в душі, кожен повинен говорити українською мовою. І жодні такі закони (вони матимуть локальний характер) не можуть змінити ситуацію ні фактично, ні юридично”, – наголосив міністр.

Міністр культури Михайло Кулиняк перебував у Литві з нагоди відкриття у Вільнюсі виставки “Портрети правителів і вельмож Великого князівства Литовського з музеїв України”.

За матеріалами УНН

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.