Новини економіки. 2 липня. За час проведення футбольного чемпіонату Євро-2012 українські аеропорти показали кращу динаміку.

Таксисти непогано збільшили виручку

Заробили непогано також заклади громадського харчування, які під футбол підвищили ціни, і таксисти, заробіток яких виріс на 40%.

Так, за оцінками влади Львова, за час проведення Євро-2012 Львівський аеропорт обслужив 50 тис. пасажирів, що в 2-2,5 рази більше, ніж у звичайний період. Харківський аеропорт за час Євро-2012 обслужив 52,5 тис. пасажирів, тут пасажиропотік зріс в 4,5 рази. По Донецьку поки докладної статистики немає.

Лідером з прийняття фанатів став столичний аеропорт “Бориспіль”. Тільки за три дні Євро-2012 головний аеропорт країни прийняв близько 90 тисяч пасажирів.

Непогано поповнили касу заклади громадського харчування. Ціни росли прямо на очах. “У мене вперше так багато клієнтів. Місяць такої роботи – і можна всю зиму відпочивати”, – так охарактеризував свій прибуток від Євро-2012 власник одного невеликого кафе (не особливо популярного), розташованого в центральній частині міста. У дні чемпіонату ціни тут підняли приблизно на 25%.

Також заробити змогли служби таксі. В середньому в червні вартість поїздки подорожчала приблизно на 15%. Так, наприклад, поїздка від київського залізничного вокзалу до станції метро “Мінська” коштувала 65 гривень, а місяцем раніше таку ж відстань можна було подолати за 50 гривень.

За оцінками експертів, за період чемпіонату таксисти зуміли збільшити свою виручку майже на 40% – в середньому до 40 тисяч гривень з машини.

В середньому кожен приїжджий турист в день витрачав близько 100 євро, тобто, за приблизними оцінками, на кожне місто, який брав чемпіонат, довелося до 20 млн євро. Правда, ці доходи не йдуть в жодне порівняння з витратами на підготовку до Євро-2012.

За офіційними даними, загальний обсяг витрат на проведення чемпіонату з футболу в Україні склав близько 5,5 млрд доларів. Коли окупляться ці мільярдні вкладення – невідомо. За підрахунками деяких експертів, вдало проведений чемпіонат дозволить окупити витрати за 2-3 роки.

За матеріалами ubr.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.