Новини світу. 24 липня. Відео. Джеймс Холмс, підозрюваний в недавньому масовому вбивстві відвідувачів кінотеатру в місті Аврора, 23 липня вперше постав перед судом.

Холмс поводив себе так, наче не розумів, що відбувається

Між тим, американські політики не поспішають знову вступати в дискусію про необхідність посилення законодавства про вільний продаж вогнепальної зброї.

На попередні судові слухання Джеймс Холмс був доставлений з камери-одиночки слідчого ізолятора округу Арапахо, куди він був поміщений після того як у ніч на 20 липня відкрив стрілянину з декількох стволів у глядачів в кінозалі. В результаті дій Холмса було вбито 12 людей, поранено – 58, причому деякі з них все ще залишаються в критичному стані. Окружний суддя Вільям Блер Сильвестр звернувся безпосередньо до підозрюваного:

“Ми вважаємо, що ви вчинили правопорушення у вигляді навмисного вбивства, яке розглядається законодавством штату Колорадо як тяжкий злочин. Як правило, людям надається право звільнення під заставу, але, враховуючи характер звинувачень, ви не можете бути випущені під заставу. У вас також є право на судочинство за участю присяжних засідателів і на попередні слухання, що визначають наявність достатніх підстав вважати вас людиною, яка вчинила злочин”.

Зал суду був переповнений. Представники прокуратури заявили, що пред’являть Холмсу офіційні звинувачення через тиждень. Сам підозрюваний виглядав нерухомим, загальмованим, часом напівсонним. За 15 хвилин судового засідання він не промовив жодного слова. Відразу після процедури слухань, яка транслювалася в прямому ефірі по загальнонаціональних телеканалах, експерти і блогери почали бурхливо обговорювати заціпенілий вигляд підозрюваного.

За відомостями представників поліції, Холмс, підозрюваний в навмисному вбивстві і, можливо, в безлічі інших правопорушень, не йде на співпрацю зі слідством і не дає ніякої інформації про можливі мотиви свого вчинку. Колишньому аспіранту Університету Колорадо призначений державний захисник.

На прес-конференції відразу після судових слухань окружний прокурор Керол Чеймберс заявила, що має намір домагатися смертного вироку для Холмса, але спочатку хоче обговорити це рішення з сім’ями жертв трагедії:

“Йдеться про вимогу застосувати до обвинуваченого смертну кару. Задоволення цієї вимоги може дуже сильно затягнути судовий процес, можливо, на роки. Але родичі жертв бажають внести свою лепту у вердикт, і ми хочемо врахувати їх побажання, перш ніж остаточно сформулюємо вимогу про покарання”.

Протягом 60 днів з дня прийняття справи до слухання у родичів жертв цього злочину буде право пред’явити Холмсу судовий позов, супроводжуваний проханням до суду застосувати до обвинуваченого вищу міру покарання.

Тим часом американські політики, судячи з усього, ухиляються від обговорення можливих заходів щодо посилення контролю над вогнепальною зброєю, що перебуває в приватному володінні. Відомо, що Джеймс Холмс безперешкодно придбав вдосконалену напівавтоматичну гвинтівку, дробовик, два пістолета і тисячі набоїв. Однак губернатор Колорадо Джон Хікенлупер вважає, що проблема – не в зброї:

“Якби навіть у нього не було бойової зброї, пістолета або гвинтівки, цей хлопець знайшов би що-небудь ще, хіба не так? Він, наприклад, виготовляв саморобні вибухові пристрої. Хто знає, до чого б ще він додумався”.

22 липня президент Барак Обама зустрівся з рідними тих, хто загинув від рук Холмса, де заявив наступне:

“Сподіваюся, що в наступні кілька днів, тижнів і місяців ми всі будемо думати про те, що ми можемо зробити для того, щоб покінчити з безглуздим насильством, що затьмарює життя нашої країни”.

Президент не уточнив, що саме можна зробити в цьому напрямку. Про зброю він взагалі ні словом не згадав, хоча після торішньої стрілянини в Арізоні, в результаті якої шестеро людей було вбито і 13 поранено, включаючи представника Конгресу Гебріел Гіффордс, Обама опублікував у пресі статтю із закликом посилити перевірку репутації покупців зброї. За словами прес-секретаря Білого дому Джея Карні, Обама і донині стоїть на цій позиції:

“Президент вважає, що ми повинні зробити кроки із захисту права американців на володіння зброєю, гарантованого Другою поправкою до Конституції, але при цьому зробити так, щоб зброя не потрапляла в руки людей, які за чинним законодавством не мають права на її покупку”.

Однак, на відміну від організаторів бійні в Арізоні 2011 року або в Технічному університеті Вірджинії 2007 року, Джеймс Холмс, за наявними даними, не страждає на психічні розлади.

ВІДЕО

Watch More News Videos at ABC2012 Presidential ElectionEntertainment & Celebrity News

За матеріалами Радио Свобода

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.