Новини світу. 19 липня. Американець Чарльз Сінглтарі, який провів за ґратами зайві десять років через процесуальну помилку, зумів відсудити у влади США компенсацію в розмірі більше 2 мільйонів доларів.

Чоловік відсидів зайвих десять років

Це випливає з рішення Федерального суду округу Колумбія.

Як уточнюється в документі, Сінглтарі в 1990 році був умовно-достроково звільнений з в’язниці, де відбував термін за розбій. На той момент він вже провів за ґратами сім років. Однак в 1995 році його затримали за підозрою у вбивстві.

Згодом усі звинувачення з нього були зняті, а справа навіть не дійшла до суду. Проте на момент зняття з Сінглтарі звинувачень комісія округу Колумбія з умовно-дострокового звільнення вже винесла постанову про скасування рішення про його УДО і відправила його у в’язницю ще на десять років.

Ув’язнений намагався оскаржити рішення комісії в різних органах, проте всі його скарги були відхилені. Нарешті у 2006 році апеляційний суд задовольнив його черговий позов, визнавши рішення комісії незаконним. При цьому самої комісії вже не існувало, оскільки її повноваження перейшли до федеральної комісії з УДО. Та переглянула звернення ув’язненого і випустила його на свободу.

У 2009 році Сінглтарі подав позов з вимогою виплатити йому компенсацію за роки, проведені у в’язниці через процесуальну помилку. У свою чергу влада округу Колумбія вимагала відхилити позов. На їхню думку, засуджений не заслуговує компенсації, оскільки був визнаний винним у вчиненні тяжкого злочину і термін перебування за гратами не перевищував максимального покарання за таке діяння.

Проте суд визнав, що комісія грубо порушила права Сінглтарі, адже винесла рішення на підставі неперевірених показань свідків, які згодом не знайшли підтвердження, що і призвело до закриття поліцією справи щодо нього. У зв’язку з цим суд зобов’язав владу штату виплатити заявникові компенсацію у розмірі 230 тисяч доларів за кожен рік необгрунтованого утримання у в’язниці.

Представники відповідача вже заявили про намір оскаржити рішення суду.

За матеріалами РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.