Новини здоров’я. 20 липня. Американські дієтологи виявили, що діти після кесаревого розтину вдвічі більше схильні до ризику розвитку ожиріння.

“Кесарята” мають більший індекс маси тіла

Дане дослідження було проведено групою вчених з дитячої лікарні Бостона під керівництвом Сюзани Ха.

В ході дослідження вченими була відібрана група жінок, що знаходилися на ранніх термінах вагітності з 1999 по 2002 рр.. Після появи дітей на світ вчені відстежували стан їхнього здоров’я до трирічного віку. У підсумку, було відібрано 1255 дітей, при цьому чверть з них народилася за допомогою кесаревого розтину.

В результаті дослідження було встановлено, що кількість дітей з ознаками ожиріння, народжених природним шляхом, виявилося вдвічі нижче, ніж серед тих, хто народився завдяки кесаревому розтину. Показники в даних групах склали 7,5 і 15,7% відповідно. Крім цього, діти, що народилися за допомогою хірургів, в середньому мали більш високі значення товщини шкірної складки на спині і плечі, а також більший індекс маси тіла.

Дослідники також помітили, що кесаревому розтину піддалися в основному жінки з більшою масою тіла, у порівнянні з жінками, що народили природним шляхом.

За матеріалами Медичного центру НоуХауМед

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.