Новини економіки. 25 липня. Через несприятливі погодні умови у країнах-виробниках кава може подорожчати на 30-40% і навіть стати гіршою на смак.

Вартість кавових зерен вже найближчим часом може підскочити на 30-40%

Про це заявили експерти компанії Lionstone Investment Services.

Так, найбільші експортери “арабіки” (Бразилія, В’єтнам, Індонезія) переживають найсильніші дощі та посухи за останні 15 років.

Бразилія наразі зібрала лише 40% врожаю всього поточного сезону. Через неврожай та підвищення попиту на ароматні зерна з боку Китаю, Індії та Індонезії, кава вже встановила ціновий рекорд за останні 34 роки – 3 долари за фунт. Через це вартість зерен вже найближчим часом може підскочити на 30-40%.

Також викликає побоювання і те, що дощі знизять якість арабіки, так як у ній може завестися грибок і зіпсувати не тільки нинішній урожай, але і заразити майбутній.

Також подальше зростання цін буде обумовлене скороченням світових запасів кави. За даними Міжнародної кавової організації (ICO), світові запаси кави досягли мінімуму з 1960 року.

За словами експертів, ціни на каву не будуть рости лише в тому випадку, якщо рясні дощі, які прийшли до Бразилії, збережуться на деякий час.

За матеріалами ТСН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.