Новини світу. 24 липня. Лідер партії радикально налаштованих ісламістів “Національна єдність”, що з’явилася в Єгипті в результаті революції, звернувся до президента Мухаммеду Мурсі з пропозицією знести піраміди як пам’ятник язичницької культури.

Піраміди залучають іноземних туристів, які заносять в країну чужу культуру і віросповідання

Багато ісламістів і раніше заявляли, що давньоєгипетські пам’ятники є язичницькими. Вони залучають іноземних туристів, які заносять в країну чужу культуру і віросповідання. А тому ці пам’ятники необхідно знищити.

Руйнування пірамід – пропозиція більш ніж правдива і реальна. В історії багато прикладів, де ісламісти знищували пам’ятники культури. Наприклад, пророк Мухаммед зруйнував храм Арабії Ка ба і зробив з нього мечеть. Крім того, є недавній приклад зі скульптурою Будди, яку ісламісти підірвали в Афганістані.

На захист древніх пам’яток архітектури виступив Рух Салафія Коста, що вимагає від уряду Єгипту створення спеціального Фонду по захисту пірамід від техногенних, природних факторів, а також радикальних ідей. В якості одного із заходів захисту пірамід пропонується покрити їх воском, щоб позбавити туристів можливості по ним лазити.

Тим часом один квиток на прохід до пірамід Гізи плато коштує близько $ 12. Ще недавно сюди щодня прямували тисячі іноземних туристів. Але ж крім пірамід Гізи, є піраміди Саккари, руїни Мемфіса, сотні унікальних храмів за течією Нілу. Дохід, який отримувала казна держави від продажу вражень, становив мільярди доларів. Зараз він значно знизився.

Влада стверджує, що хочуть відновити туристичний бізнес, але представники екстремістських кіл вимагають змінити характер туристичних зон. Там стане набагато більше туристів з країн Перської затоки, які говорять по-арабськи, шанують закони ісламу.

Єгипетська прислів’я говорить, що все боїться часу, а час боїться пірамід. Можливо, вони встоять і в цей непростий час.

За матеріалами ej.by

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.