Новини світу. 16 липня. Відео. Причиною драми в містечку Кримськ на Кубані російські рятувальники і далі називають рясні дощі та високий рівень води в річках.

Офіційна причина повені в Кримську – дощі

Втім, версія, що на місто скинули зайву воду із ближнього водосховища жива.

Якби раптом виникла потреба аварійного зливу води – куди б її направили російські чиновники і на якому рівні приймалося це рішення? Та головне запитання, на яке всі хочуть почути відповідь – хто і чому втопив Кримськ.

МНСники продовжують твердити, що у трагедії винен дощ. Та в Кримську офіційній телеверсії не повірили. Тож вони, аби довести, що дамба тут ні до чого, влаштували для представників громади гелікоптерний обліт. Але роздивитися з повітря вдалося лише масштаби трагедії і її маршрут, що тільки зміцнило підозри – водосховище з трагедією таки пов’язане.

До Неберджаївського водосховища нині не підступитися, бо частину доріг розмито, на решті встановлені блокпости. Що і від кого бережуть охоронці – загадка.

Втім, російські блогери за допомогою супутникових фото Неберджаївського водосховища дали свою відповідь. З боку південних схилів водосховища, де нема греблі, спуск води міг бути некерований, і вода зачепила б нафтобазу “Грушова”. А на північному схилі є і гребля і шлюз для скидання води. На шляху потоку лежав стратегічний для Москви Новоросійськ і туристичний Геленджик.

Але був бар’єр – маленьке містечко Кримськ. Мешканці Кримська з такими висновками згодні, однак лише поза камерою: бояться, що занадто балакучих залишать без матеріальної допомоги. Вони впевнені, що їх принесли в жертву заради порятунку найбільшого російського південного порту Новоросійська та найбільшого нафтотерміналу в Європі “Грушова”, через який щороку Москва продає 50 мільйонів тон нафти у 23 країни світу.

Яка ж реальна природа трагедії і на якому рівні мало прийматися рішення – кого ж топити, що рятувати? Це явно потребує політичного рішення.

“Ну ось хто це допустив, ви думаєте знайдуть його? Я думаю, що не знайдуть. Цей ланцюжок, вибачте, до нашого дорогого Путіна”, – каже мешканка Кримська Галина. Тим часом городяни майже змитого містечка вже думають, куди б переїхати.

ВІДЕО

За матеріалами ТСН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.