Новини світу. 23 липня. Архітектори голландської команди О.М.А. в ході семінару конкурсу на розробку проекту концепції розвитку московської агломерації запропонували перенести урядові організації в “нову” Москву, створивши урядовий центр, а територію Кремля відкрити для широкого доступу і зробити музеєм за прикладом Ермітажу.

Коли уряд займає нерухомість в найкращому місці – це непродуктивно, – архітектори

“Ми пропонуємо зробити Кремль звичайним Ермітажем. Коли уряд займає нерухомість в найкращому місці – це непродуктивно”, – сказав представник команди.

Він зазначив, що за рахунок продажу однієї будівлі в центрі Москви, що належить державним органам, можна на новій території побудувати чотири будівлі.

Представник O.M.A. також вказав, що в ході дослідження центру Москви, на якому знаходяться державні структури, команда виявила, що, незважаючи на офіційні заяви про доступність територій навколо цих будівель, насправді вони загороджені парканами.

“Є випадки, коли огороджуються великі простори без внутрішніх перегородок – це закритий соціальний капітал, тобто територія, яку може відвідувати хоч і велика, але певна група осіб”, – пояснив він.

Він додав, що зараз вже відбувається розширення і розвиток територій “нової” Москви, у тому числі внаслідок конкурентної боротьби за розміщення парламентського центру.

Представник команди також поставив питання про те, що залишиться в місті, якщо адміністративні будівлі будуть перенесені на периферію.

Як зазначив заступник директора ГУП “Ниипи Генплану Москви”, експерт конкурсу Олександр Колонтай, команда О.М.А. поставила більше запитань перед учасниками семінару, ніж запропонувала рішень.

Проте, зазначив Колонтай, до фіналу конкурсу вона повинна представити відповіді на ці питання.

“О.М.А. вибрала на даному семінарі стратегію журналістського розслідування, але ми в результаті маємо сформувати реальне уявлення про розвиток територій”, – додав він.

У квітні 2012 року тодішній президент Дмитро Медведєв доручив представити пропозиції щодо передислокації державних органів на територію, приєднувану до Москви. Зокрема, планується передислокувати Рада Федерації і Держдуми, федеральні органи виконавчої влади, Генпрокуратуру і Рахункову палату.
Парламентський центр пропонувалося будувати навпроти “Парку перемоги” на Кутузовському проспекті в Москві або в п’яти кілометрах від МКАД по Калузькому шосе в районі селища “Газпрому”. Були також повідомлення, що влада може викупити під ці цілі землі сенатора Вадима Мошковича в колишньому радгоспі “Комунарка” на територіях “нової” Москви.

У кінці червня президент Росії Володимир Путін запропонував розглянути питання передачі музею-заповіднику “Московський Кремль” комплексу Середніх торговельних рядів за адресою Червона площа, будинок 5. Глава країни запропонував розмістити там не тільки експозицію виставок, а й майстерні, приміщення для зберігання і наукових семінарів, інші супутні приміщення.

За матеріалами РИА-Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.