Новини авто. 14 липня. Глава європейського підрозділу General Motors – GM Europe – і генеральний директор європейського автовиробника Adam Opel AG Карл-Фрідріх Штрак пішов у відставку.

Opel
Opel отримав нового керівника

Його пост на час пошуку нового керівника займе віце-президент GM Стів Гірський, який зараз очолює наглядову раду Opel. Шраке залишиться в компанії і буде виконувати «особливі доручення», підкоряючись безпосередньо генеральному директору General Motors Дену Акерсон.

Штрак став главою Opel в березні 2011 року і призначений президентом GM Europe з 1 січня цього року, залишившись одночасно керівником Opel. Гірський був призначений в наглядову раду Opel в минулому році в складі чотирьох топ-менеджерів GM, які повинні були вивести європейський бізнес компанії зі стану хронічної збитковості.

Аналітики вважають перестановку свідченням зростаючої нетерпимості американського виробника до збитків європейського підрозділу. Два тижні тому наглядова рада Opel затвердив середньостроковий бізнес-план, який повинен стати першим кроком до повернення виробника до прибутковості. Але реальна економія від реструктуризації не з’явиться, поки GM не закінчить переговори з профспілками про закриття після 2016 року заводу в німецькому Бохумі.

GM повернув собі в минулому році звання найбільшого світового автовиробника і отримав річний прибуток 9,19 млрд. доларів. Але Ден Акерсон тисне на компанію, прагнучи виправити становище в європейському підрозділі, що приніс GM з 1999 року 16,4 млрд. доларів збитків.

За матеріалами АВТОСТАТ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.