Новини економіки. 30 липня. Те, що Україна змогла значно скоротити споживання російського газу, викликало у “Газпрому” стурбованість і бажання почати нові переговори щодо ціни.

Газпром, Нафтогаз
Україна спантеличила “Газпром”

“Безумовно, нам необхідно відновлювати переговори про зниження ціни газу і, головне, про те, щоб Україна дотримувалася контрактних зобов’язань при його закупівлі. Ми пропонували знижки на рівні тих, які отримали європейські споживачі газу, однак українська сторона зажадала нереальних знижок і заявила в односторонньому порядку про зниження споживання газу “, – сказав співрозмовник представник “Газпрому”, пише КоммерсантЪ-Украина.

Як відомо, Міненерго України запевняє, що в січні-червні 2012 року імпорт російського газу скоротився на 44,8%, до 15,9 млрд. куб. м. Таке істотне падіння пояснюється насамперед високою базою порівняння. Адже в 2011 році “Нафтогаз Україна” був змушений закупити 12,1 млрд куб. м газу, щоб виконати рішення Стокгольмського арбітражу, який зобов’язав повернути цей обсяг швейцарської RosUkrEnergo.

За останні півроку знизився і обсяг споживання газу – на 2,2 млрд куб. м, або на 6,8%, до 30,9 млрд. куб. м. У Міненерго це пояснюють тим, що підприємства шукають можливості для заміни газу дешевшими видами палива.

Як повідомлялося, раніше “Газпром” пропонував знизити ціни на 10%. Проте українська влада наполягає, що ціна повинна бути знижена. Відзначимо, що Кабмін затвердив газовий баланс країни на 2012 рік, передбачивши скорочення закупівель у “Газпрому” на третину в порівнянні з контрактними обсягами – до 27 млрд. куб. м.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.