Новини економіки. 17 липня. Російський газовий холдинг «Газпром» зайняв друге місце в рейтингу найбільших нафтовидобувних компаній світу в 2012 році, опублікованого журналом Forbes.

Газпром
“Газпром” став другою, після “Saudi Aramco” Саудівської Аравії, у світі компанією за обсягом нафтовидобутку

Рейтинг заснований на даних про щоденний обсяг видобутої нафти і газу.

Перше місце займає національна нафтова компанія Саудівської Аравії Saudi Aramco, видобувна 12, 5млн барелів на день. Щоденна виручка компанії складає більше 1 млрд доларів. Запаси нафти Saudi Aramco в пустелі Руб аль-Халі складають 15 млрд барелів. На найбільшому родовищі Гавар можна добувати близько 5 млн барелів на добу.

Щоденна видобуток “Газпрому”, що зайняв друге місце, становить 9,7 млн барелів.

“Контрольована Кремлем монополія «Газпрому» на поставки газу в більшу частину Європи надає президенту Володимиру Путіну важіль для впливу в регіоні”, – зазначається у Forbes.

Прибуток “Газпрому” становить понад 40 млрд доларів на рік.

На третьому місці рейтингу розташувалася National Iranian Oil Co, яка видобуває 6,4 млн барелів на день.

Як пише Forbes, Іран був змушений скоротити видобуток нафти у зв’язку з міжнародними санкціями, але у країни залишаються величезні запаси нафти і газу. Щоб обійти санкції, Туреччина та Індія платили за іранську нафту золотом.

У десятку найбільших компаній також входять ExxonMobil, PetroChina, BP, Royal Dutch Shell, Pemex, Chevron, Kuwait Petroleum Corp.

За матеріалами Газета.Ru

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.