Новини здоров’я. 10 липня. В Естонії кожен другий житель страждає від ожиріння або надлишкової ваги, тоді як лише 14% визнають свою повноту.

Раніше повні діти виглядали по-іншому

Евелін зараз 40 років, уже в школі вона страждала від зайвої ваги. Після занять фізкультури вона не йшла в душ, як всі дівчатка. У той час як всі змивали піт під теплим струменем, вона відразу переодягалася, бо соромилася свого огрядного тіла. У випадку Евелін і мови не могло бути, щоб скакати кізкою. Проте в школі над нею ніхто не сміявся, тому що вважали це нормальним явищем.

Зараз вона є успішним бюрократом, а на вигляд все така ж огрядна жінка.

Крісті, якій вже 30, вже в дитячому садку страждала від зайвої ваги. Шкільні уроки фізкультури важко давалися їй, на гру з м’ячем її вибирали одну з останніх, біг завжди сильно збивав дихання, вправи майже не давалися їй. Після занять вона відразу йшла переодягатися, бо їй було соромно за свій зовнішній вигляд.

Лаурі зараз всього 12, але вона вже страждає легкою надмірною вагою. Її дражнили в молодших класах. Але, тільки недавно учитель фізкультури запитала, коли мама відправить її на спорт, заявивши при цьому, що свою фігуру вона вже не поверне.

Зараз дівчинка радіє, що у неї новий учитель фізкультури. Але, дівчинку, як і раніше засмучує той факт, що над товстими хлопчаками в школі не знущаються, а над дівчатками – постійно. Лаура не їсть шкільні обіди, тому що вони не смачні. Дієти теж поки не дотримувалася, зате з нового навчального року хоче почати займатися гімнастикою.

Інга Нейсаар, один з головних тренерів фітнес-клубу MyFitness і викладач гімнастики Тартуського університету заявляє, що подібного дитячого ожиріння ще не було в Естонії.

Раніше повні діти виглядали по-іншому, вони були повні рівномірно, а зараз тіло товсте, а руки і ноги худі. Дієтологи стверджують, що причиною ожиріння залишається неправильне харчування, а як наслідок – порушення обміну речовин.

Неправильне харчування призводить до того, що жир накопичується на животі. У жінок вже немає талії, фігури стають все більше і більше схожі на фігури, характерні для Фінляндії і Швеції.

За матеріалами Медичного центру НоуХауМед

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.