Новини України. 3 липня. Вчора, 2 липня, в Україні розпочалася вступна кампанія.

Молодь не довіряє електронній системі вступу

Не дивлячись на те, що абітурієнтів цього року ледь не вдвічі більше, ніж минулі рази, довгих черг у вишах немає.

Сімсот людей вже наважилися скористатися державною електронною базою, яка, імовірно, від навантаження дала збій. Новація Міносвіти запрацювала сьогодні опівночі.

Тут збирають, обробляють і зберігають дані про освіту. Доступ до неї мають усі без винятку вищі школи країни. Та технічному прогресу, як виявилося, молодь не довіряє. Так під дверима університету Шевченка абітурієнти з батьками чергували з шостої ранку, бо заяву вирішили віддати із рук в руки.

Недовіру електронна система виправдала – і підвисла з самого ранку. Не зважаючи на те, що до обіду вже все запрацювало, деякі фахівці поговорюють про цілковитий провал новації.

“Такі системи не запускають без попередньої кількамісячної пробації. Технічні можливості багатьох університетів є досить сумнівними”, – заявив директор центру тестових технологій і моніторингу якості освіти Ігор Лікарчук.

Це ризикує повести за собою плутанину і навіть утрату багатьох даних. Та не базою однією цьогоріч випробовують абітурієнтів. Кількість пільговиків тепер не має перевищити 25-ти відсотків місць держзамовлення.

А прохідні бали на деякі спеціальності підскочили зі ста двадцяти чотирьох до ста сорока. Зате їх тепер можна собі підвищити за рахунок відвідування підготовчих курсів.

Зазначимо, що випускники шкіл можуть подавати документи до вищих навчальних закладів до 31 липня.

За матеріалами ТСН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.