Новини економіки. 10 липня. Україна змушена буде прийти до більш гнучкого валютного курсу.

Українській валюті пора “падати”, – фахівці

Про це заявив керівник інформаційно-аналітичного центру FOREX CLUB в Україні Микола Івченко.

“Якщо в даний момент подивитися на умови достатності золотовалютних резервів (ЗРВ) є певні критерії. По одному з трьох критеріїв достатності золотовалютних резервів їх вже недостатньо. Є такий критерій – золотовалютні резерви повинні покривати короткострокову заборгованість реального і банківського секторів економіки. Зараз ця сума складає 3,6 млрд дол А наш ЗВР – вже 29,3 млрд. За одним критерієм вже виходить недостатньо. По двом іншим критерієм, тобто забезпечення тримісячного імпорту не менше 30% від грошової маси, задовольняє. Але це говорить про те, що є певні підстави для девальвації валюти. Другий момент. Швидше за все, зростання грошової маси до кінця року буде прискорюватися, у тому числі через бюджетного вливання грошей. Це ще одна причина для девальвації “, – говорить Івченко.

По-третє, за його словами, стимулюючим фактором для девальвації гривні може стати ситуація в зоні євро.

“Ми очікуємо, що ситуація в єврозоні продовжить погіршуватися. Про це говорять багато центробанки. Базовий прогноз – криза в єврозоні виявився більш глибоким, тривалим і істотним за наслідками, ніж очікували раніше. Його недооцінили. Боргова криза, як правило, триває близько семи років. Тобто криза в єврозоні ще триватиме протягом кількох років. Це буде тиснути на гривню“, – додав експерт.

Крім того, як пояснює Івченко, основні статті платіжного балансу України, в тому числі фінрахунку, залишаються нестабільними.

“За фінансовим рахунком був приплив валюти в травні за рахунок торгових кредитів. Поточний і торговельний баланси залишаються дефіцитними. На тлі негативних прогнозів говорити, що фінрахунку стає стабільним, рано. Ці мінуси підштовхують валюту до девальвації”, – зазначив Івченко.

На його думку, процес переходу до більш гнучкого валютного курсу піде, оскільки цього вимагатиме ринок і економіка в цілому.

За матеріалами  UBR

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.