Новини науки. 24 липня. Британські фізики з’ясували, що головний герой культових коміксів і фільмів, людина-кажан Бетмен в реальності міг непогано літати, але мав би великі проблеми з посадкою через занадто високу швидкість.

Бетмен навряд чи зможе пережити приземлення

Вчені проаналізували з точки зору аеродинаміки один з епізодів фільму Крістофера Нолана “Бетмен: Початок”, де головний герой планує вниз з високого будинку.

При переміщенні в повітрі Бетмен використовує спеціальний плащ, виготовлений з тканини, що володіє «ефектом пам’яті». Коли плащ зустрічає потік повітря, він випрямляється і стає жорстким, завдяки чому він утримує власника такої накидки в повітрі.

Фізики розрахували всі сили, що діють на людину під час подібного польоту, і застосували отримані формули до плаща, який використовував герой в кінострічці 2005 року.

За розрахунками вчених, площі плаща і пов’язаної з нею підйомної сили достатньо для підтримки тіла Бетмена з умовною масою в 90 кілограмів на льоту. При цьому супергерой летітиме з досить високою швидкістю – від 60 до 100 кілометрів на годину.

Тим не менш, Бетмен опускатиметься дуже швидко – він опуститься з будівлі висотою в 150 метрів за три секунди і пролетить при цьому приблизно 350 метрів. Фізики відзначають, що людина-кажан навряд чи зможе пережити приземлення, оскільки швидкість польоту сягатиме 80 кілометрів на годину в останні миті польоту.

Таким чином, політ за допомогою плаща Бетмена можливий, але вкрай небезпечний для життя людини через високу швидкість приземлення, роблять висновок вчені.

За матеріалами РИА Новости