Новини науки. 24 липня. Британські фізики з’ясували, що головний герой культових коміксів і фільмів, людина-кажан Бетмен в реальності міг непогано літати, але мав би великі проблеми з посадкою через занадто високу швидкість.

Бетмен навряд чи зможе пережити приземлення

Вчені проаналізували з точки зору аеродинаміки один з епізодів фільму Крістофера Нолана “Бетмен: Початок”, де головний герой планує вниз з високого будинку.

При переміщенні в повітрі Бетмен використовує спеціальний плащ, виготовлений з тканини, що володіє «ефектом пам’яті». Коли плащ зустрічає потік повітря, він випрямляється і стає жорстким, завдяки чому він утримує власника такої накидки в повітрі.

Фізики розрахували всі сили, що діють на людину під час подібного польоту, і застосували отримані формули до плаща, який використовував герой в кінострічці 2005 року.

За розрахунками вчених, площі плаща і пов’язаної з нею підйомної сили достатньо для підтримки тіла Бетмена з умовною масою в 90 кілограмів на льоту. При цьому супергерой летітиме з досить високою швидкістю – від 60 до 100 кілометрів на годину.

Тим не менш, Бетмен опускатиметься дуже швидко – він опуститься з будівлі висотою в 150 метрів за три секунди і пролетить при цьому приблизно 350 метрів. Фізики відзначають, що людина-кажан навряд чи зможе пережити приземлення, оскільки швидкість польоту сягатиме 80 кілометрів на годину в останні миті польоту.

Таким чином, політ за допомогою плаща Бетмена можливий, але вкрай небезпечний для життя людини через високу швидкість приземлення, роблять висновок вчені.

За матеріалами РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.