Новини. технологій. 13 липня. У день страйку російськомовної «Вікіпедії», 10 липня, відвідуваність статей української «Вікіпедії» значно перевищила середньостатистичні показники.

Вікіпедія
Головну сторінку української Вікіпедії в цей день відвідали 103 886 рази

Так, головну сторінку в цей день відвідали 103 886 рази, тоді як зазвичай відвідують 20-25 тисяч разів. Такі статті, наприклад, як «українська мова», «Київ», «Москва», «Росія», «Ялта», «Шопен», «Шекспір» відвідували в 2-3 рази частіше, а «Україна» і «Джастін Бібер »- в 7 разів частіше, ніж у попередні дні липня.

«Це свідчить про те, що українська Вікіпедія має значний потенціал, який не розкривається через те, що багато українців володіють також російською. Хоча завдяки користувачам, відданим українській «Вікіпедії», цей мовний розділ на даний момент за кількістю статей посідає 14-е місце, а за відвідуваністю – 20-е (квітень 2012) місце в світі», – розповіли в українському представництві Вікіпедії.

Сприяти збільшенню відвідування української Вікіпедії може також зміна налаштувань в пошукових системах. Наприклад, якщо на комп’ютері встановлена російська версія «Windows», то Google, за замовчуванням шукає спочатку сторінки російською мовою. Для того, щоб пошук спочатку проводився в українських джерелах, слід змінити настройки пошуку.

Нагадаємо, що страйк російської Вікіпедії був викликаний поправками в закон «Про інформацію», який, на думку учасників проекту, може привести до створення в Росії аналога «великого китайського фаєрволу».

Подібні страйки раніше проводили італійські та англомовні американські кореспонденти Вікіпедії.

За матеріалами ProIT

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.