Новини політики. 10 липня. Яценюк оголосив безстрокову акцію “Україна без Януковича”.

Прихильники Об’єднаної опозиції під час мітингу на захист української мови під столичним Українським домом

“Це перемога. Ми вистояли, вибороли, і я в першу чергу вдячний тим людям, які прийшли до Українського дому, — заявляє голова ради Об’єднаної опозиції Арсеній Яценюк. — Хто б міг повірити, що мовний закон не буде підписаний, що спікер Литвин подасть у відставку, що Янукович не зможе провести прес-конференцію. Коли люди борються, вони доводять, що міцні духом, що вони сильніші, ніж міліція, яка там була”.

Партії регіонів тепер необхідно буде вирішувати проблему голови парламенту, який розчерком пера міг би легітимізувати закон Ківалова-Колесніченка. Їй доведеться або умовляти Литвина залишитися на посаді, або обирати нового спікера. Найближчий час буде використаний “регіоналами” для вироблення сценарію поведінки.

Опозиційні сили оголосили про розширення протестної акції “Україна без Януковича”, яку проводитимуть по всій території держави. Метою є повне перезавантаження влади. У багатьох обласних центрах, навіть на сході держави, вже виникають свої наметові містечка, організовані як активістами опозиційних партій, так і громадськістю.

“Наслідком нашої акції повинні бути дострокові парламентські та президентські вибори, — каже Арсеній Яценюк. — Янукович боїться написати заяву про відставку, але ми змусимо його це зробити. Той, хто думає, що він володіє країною, той, хто думає, що 46 мільйонів українців будуть працювати на нього, буде знищений. В усіх наметах по всій Україні ми збираємо підписи українців за відставку президента Януковича. Мобілізовуємо своїх людей, підіймаємо на те, щоб боротися за нову якість України і проти режиму”.

В опозиції наголошують, що Янукович є персонально відповідальним за всі події, які відбуваються в Україні, і що він розпочав процес розколу держави. Опоненти влади підкреслюють, що під галас мовного конфлікту, парламентська більшість виділила додаткових 174 мільйони гривень на утримання Генеральної прокуратури, а також мільярд гривень на закупівлю відеокамер для встановлення їх на виборчих дільницях. Голосування ж за ці законопроекти відбувалося картками відсутніх депутатів, коли в залі були присутні лише 50-60 їхніх колег.

“На прицілі у влади 40,5 мільйона гектарів української землі вартістю в сотні мільярдів доларів, — говорить Анатолій Гриценко, один з учасників Об’єднаної опозиції, лідер “Громадянської позиції”. — Вони вже ціну назвали — 300 доларів за гектар. Знаючи прекрасно, що земля такої якості в Європі коштує мінімум 15 або й 20 тисяч євро за гектар. Ви не побачите серед передвиборних гасел Партії регіонів “Скупимо всю землю”, але вони хочуть це зробити. Вони не тільки забирають мову, а й руйнують майбутнє України”.

Суспільство прокидається. Нехай ще не повною мірою, але бажання об’єднуватися та задоволення від першого досягнутого результату в людей відчувається виразно. А Об’єднана опозиція готова не тільки захищати українську мову, але й бути активною на інших проблемних ділянках політичного та економічного життя.

За матеріалами gazeta.uа

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.