Новини культури. 16 липня. Актриса театру і кіно, народна артистка СРСР і УРСР, Герой України Ада Миколаївна Роговцева сьогодні відзначає ювілей.

Ада Роговцева святкує ювілей

Народилася Ада Роговцева в 1937 році в місті Глухові Сумської області. Дитинство Ади припало на воєнний і повоєнний час. Початок війни сім’я Ади зустріла в Одесі.

Спочатку у Ади було бажання вступати на факультет журналістики, але подружки відрадили. Так вона в 1954 році вступила до Київського театрального інституту. У стінах цього інституту відбулася зустріч з майбутнім чоловіком – Костянтином Петровичем Степанковим.

Закінчивши інститут в 1958 році, Ада Роговцева прийшла в трупу Київського драматичного театру імені Лесі Українки, де пропрацювала 35 років. На сцені цього театру вона створила незабутні жіночі образи в спектаклях “Машенька”, “Останні”, “104 сторінки про любов”, “Іду на грозу”, “На дні” та інші.

Вона грала з багатьма відомими акторами: з Юрієм Лавровим, Павлом Луспекаєвим, Олегом Борисовим, Юрієм Мажугою та іншими.

Після відходу з Театру імені Лесі Українки Ада Роговцева гастролювала з концертними програмами і камерними театрами, грала в спектаклях Романа Віктюка.

Дебют у кіно відбувся, коли вона вчилася на першому курсі інституту. Режисер Олексій Швачко знімав фільм “Кривавий світанок”. Найбільш знамениті ролі актриси зіграла у фільмах “Салют, Маріє!”, “Приборкання вогню”, “Вічний поклик”.

За великі заслуги в розвитку театрального і кіномистецтва Ада Роговцева нагороджена орденами “Знак Пошани”, княгині Ольги III ступеня, “За заслуги” ІІІ ступеня, орденом Дружби. Вона – лауреат Державної премії УРСР імені Тараса Шевченка, премії Ленінського комсомолу Української РСР імені Миколи Островського, премії “Кришталевий слон” в номінації “Видатна акторська сім’я”.

У 2008 році Ада Роговцева стала почесною киянкою.

За матеріалами ГолосUA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.