Новини світу. 16 липня. Міністр внутрішніх справ ПАР Нкосазана Дламіні-Зума (Nkosazana Dlamini-Zuma) обрана головою Комісії Африканського союзу.

Нкосазана Дламіні-Зума очолила Африканський союз

Про це повідомляє Reuters.

Дламіні-Зума стала першою жінкою, що очолила адміністративно-виконавчий орган Африканського союзу, до складу якого входять 54 держави.

Суперником Нкосазани Дламіні-Зума – колишньої дружини президента ПАР Джейкоба Зуми – був чинний голова Комісії Африканського союзу Жан Пінг (Jean Ping) з Габона, який займав цей пост з 2008 року.

Між Дламіні-Зума і Пінг розгорнулася запекла боротьба. Отримати більше половини голосів, необхідних для обрання, представниця ПАР змогла лише в четвертому раунді голосування.

Обрання Дламіні-Зуми порушило неписане правило, за яким найбільш впливові в регіоні країни, в тому числі ПАР, не виставляють своїх кандидатів на керівні пости в Африканському союзі.

Перед голосуванням представниця ПАР публічно запевнила, що її перемога не призведе до зростання політичної напруженості, а також заявила, що має намір плідно працювати з усіма країнами-членами організації, незалежно від того, якого кандидата вони підтримували.

63-річна Нкосазана Дламіні-Зума входила до складу кабінету міністрів при трьох президентах ПАР. У 1994-1999 роках вона очолювала міністерство охорони здоров’я, в 1999-2009 роках була міністром закордонних справ, а з травня 2009 року і до теперішнього часу займала пост глави МВС.

За матеріалами Lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.