Новини економіки. 14 липня. Наступний 2013 рік може виявитися більш складним для світової економіки, ніж кризовий 2008-й, прогнозує директор департаменту боргової та міжнародної фінансової політики Міністерства фінансів України Галина Пахачук.

Гроші в світі є, і друкуються вони досить швидкими темпами, – НБУ

Таку думку вона висловила під час засідання Фінансового прес-клубу, організованого Лігою фінансового розвитку за підтримки проекту USAID «Розвиток фінансового сектора» FINREP.

«Ресурсів буде недостатньо для всіх – кращі позичальники будуть мати більше можливостей для запозичень, – уточнила представник Мінфіну. – Ризики всюди в світі збільшилися, в т.ч. і у нашій країні. Тому зараз перерозподіл коштів відбувається, перш за все, через ОВДП до бюджету, а вже через бюджет – в інвестиційні проекти, в економіку. Недарма в світі прийнято вважати, що саме суверен – надійний позичальник».

Директор же департаменту з управління валютним резервом та здійснення операцій на відкритому ринку НБУ Олександр Дубіхвост констатував, що багато країн вже стикаються з проблемою отримання позик. Однак, за його словами, гроші в світі все-таки є, і друкуються вони досить швидкими темпами (зокрема, в Європі, США).

«Концентрація нашого Мінфіну на внутрішньому ринку в таких умовах – правильне рішення», – підкреслив представник центробанку.

На думку Дубіхвоста, сьогодні Україна більш підготовлена до зовнішніх викликів, ніж ще рік тому. Індикатором цього може служити і те, що певне зменшення резервів НБУ відбулося, насамперед, через активне повернення зовнішніх боргів України, а не, скажімо, через підвищений попит населення на валюту на готівковому ринку.

Крім того, стан справ на валютному ринку України набагато кращий, ніж рік тому. Наприклад, негативне сальдо продажу готівкової валюти населенню за минулий рік склало $ 13,5 млрд.

“Ці кошти пішли на погашення кредитів в еквіваленті 30 млрд грн, водночас депозити у валюті зросли на 36 млрд грн – в цілому це $ 8,2 млрд. Тобто більш $ 5 млрд залишилося поза банківською системою”, – зазначив представник НБУ.

Він також зазначив, що з початку поточного року розмір валютних кредитів зменшився на $ 2 млрд, одночасно зросли на $ 1,2 млрд депозити у валюті. Тобто банківська система отримала $ 3,2 млрд у рахунок погашення кредитів і на депозити. Негативне сальдо продажу готівкової валюти населенню становить $ 3 млрд.

«Тобто населення скільки купило, стільки й принесло в банки. Нічого, як кажуть, “мимо каси” не пройшло. І це характеризує ситуацію як дуже хорошу”, – вважає Олександр Дубіхвост.

“Те, що Мінфін планує продовжувати залучення коштів на внутрішньому ринку і пропонує ринку такий інструмент, як казначейські зобов’язання для населення – це дуже добре і це можна тільки вітати”, – впевнений Олександр Дубіхвіст.

За матеріалами Зеркало недели

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.