Новини технологій. 13 червня. Для керівництва Apple незмінним трендом залишається прагнення вдосконалювати власну лінійку продукції, створюючи і розвиваючи повністю незалежні програми та програми, а також технології при проектуванні техніки.

На WWDC 2012 Apple представляє серію своїх новітніх розробок

Бажання “яблучної” компанії утворити повністю автономну і універсальну для користувача екосистему, що включає в себе весь набір необхідних функцій, доступних на пристроях з відомим фруктом, часом ставить під удар життєздатність наявних ПЗ і заліза.

На Всесвітній конференції розробників (WWDC), що проходить в даний час, Тім Кук і його команда представляють серію своїх новітніх розробок. При цьому кожна з них прямо говорить про те, проти чого повстає IT-гігант і які пристрої та продукти має намір поховати власними новинками.

1. Google Maps

На конференції WWDC 2012 Apple презентувала власний додаток по системі карт, що дозволяє користувачеві вільно переміщатися по місцевості і навіть використовувати карти в режимі 3D, ще більше збільшуючи занурення в реальність. Крім того, технології Yelp надають можливість отримувати відгуки та коментарі з ресторанів, барів та інших місць. Нові технології Apple – повний відхід від звичних всім Google Maps, які довгі роки залишалися найпопулярнішим у світі додатком для перегляду карт і орієнтування на місцевості.

2. Garmin

Продовжуючи тему, нові карти від “яблучної” компанії пропонують бажаючим навігаційну систему Apple Car. Завдяки їй стає можливим отримувати всі дані щодо ситуації на дорогах, прокладати короткий маршрут або просто організувати собі турне по незнайомій місцевості. Одночасно з цим Apple вже домовилася з низкою автоконцернів з інтеграції помічника Siri в комп’ютерну систему автомобіля. В результаті позиції компанії Garmin, яка поки ще вважається лідером на ринку навігації, можуть серйозно постраждати.

3. Google Docs

Війна з Google вже давно стала звичкою для Apple: компанії активно борються на ринку патентних прав, закидаючи один одного позовами. Правда, на цей раз в Пало-Альто вирішили піти іншим шляхом. Apple презентувала хмарний сервіс iWork, який володіє тими ж функціями, що і Google Docs. Хоча, звичайно, в Apple на Google Docs дивляться як на пережиток минулого, розхвалюючи переваги власного продукту. Так це чи ні, вирішувати користувачеві. У будь-якому випадку власники продукції від Apple навряд чи відмовлять собі в задоволенні хоча б раз спробувати роботу з iWork. А там, хто знає!

4. Dropbox

Програма Dropbox вже давно вважається мало не найкращим інструментом для складування і синхронізації даних в глобальній павутині. Хоча є ймовірність, що незабаром про неї всі забудуть. Хмарний світ iCloud від Apple тепер дозволяє проводити синхронізацію даних у всіх своїх ресурсах: Pages, Numbers, Keynotes, Messages, Reminders і Notes. Для цього більше не потрібно окремої програми. Що називається, все включено.

5. Growl

Мало яка програма, створена не в кузнях програмістів Apple, але для “яблучних” продуктів, може похвалитися настільки ж високим ступенем корисності, як Growl. По суті, продукт являє собою систему сповіщень про результати роботи різних програм всередині одного пристрою. Однак і Growl приходить кінець. На новій операційній системі Mountain Lion ця функція вже присутня. Вона глибше інтегрована і перевершує Growl по зручності роботи користувача.

6. Wunderlist

Додаток Wunderlist працює не тільки на пристроях Apple, хоча саме там її творцям вдалося досягти максимального попиту з боку користувачів. Програму називали справжнім скарбом для тих, хто створює переліки необхідних для себе завдань і прагне отримати до них доступ з різних пристроїв. Однак на новій версії iCloud йде автоматична синхронізація по всіх пристроях. Що ж до Wunderlist, то його пристроїв Apple більше не потребує.

7. Anti-Virus для “маків”

Операційна система Mountain Lion містить в собі захисну антивірусну програму Gatekeeper. Програма забезпечує власника “мака” можливістю контролювати кожну програму, яка потрапляє на встановлення на комп’ютер. Незважаючи на те, що попередні ОС, в першу чергу, OS X, рідко мають проблеми з потраплянням вірусів, Gatekeeper став, що називається, останнім цвяхом, забитим в кришку труни шкідливих ПО.

8. Tango та інші типи відеочатів

На комп’ютерах Apple тепер встановлено додаток FaceTime, який працює незалежно від наявності інтернет-мережі. Це означає, що у фанатів “Яблука” немає необхідності шукати Wi-Fi, щоб вийти в мережу. За великим рахунком під удар потрапили абсолютно всі наявні відеочати. Хоча аналогічними з FaceTime може похвалитися хіба що Tango.

9. Adium

Нові технології передачі текстових повідомлень, встановлені на Mountain Lion, з’єднують в одне ціле всі наявні сервіси інтернет-повідомлень. У їх числі AIM, Google Talk, Jabber та багато інших. Тепер у Apple є iMessage. Сторонній сервіс Adium, який раніше виконував на “яблучних” пристроях всі ті ж функції, більше нікому не потрібен.

10. Evernote

Ера сервісу Evernote, призначеного для збереження, синхронізації і пошуку текстових файлів мережі, підійшла до кінця. Тепер хмарні технології від Apple мають власні текстові синхронізатори, так що від старих послуг можна сміливо відмовитися.

11. Мовне ПЗ

Ваш особистий асистент Siri тепер став ще більш розумним і просунутим. Тепер новий Siri передвстановлено на MacBook і iPad, працюючи значно краще в порівнянні зі своїм попередником, створеним для iOS 5.

12. Оптичні приводи

Від ПЗ варто перейти до заліза, де Apple також проводить революцію. На нових серіях MacBook Air і MacBook Pro більше не будуть присутні оптичні приводи, а саме, дисководи. На крайній випадок, якщо вже виникне зовсім крайня потреба, Apple продаватиме оптичні приводи USB.

13. Мережа Ethernet

Apple спалює й інші мости між світом минулого і сьогодення. Одним з них стала технологія Ethernet – одна з найбільш популярних на сьогодні в світі технологій організації локальних мереж. У ноутбуках від “Яблука” власники не зможуть знайти гнізда під старий добрий кабель. Таким чином, перевага віддається бездротовим технологіям, в першу чергу Wi-Fi.

14. Жорсткі диски

Важко в це повірити, що Apple вирішила відмовитися від, здавалося б, незамінного – від жорстких дисків. Звичні всім вінчестери тепер – пережиток минулого. На зміну їм в “яблучній” компанії встановлюють твердотілі накопичувачі. Хоча ці пристрої і відрізняються надмірно завищеною ціною в силу своїх інноваційних технологій, Apple робить ставку саме на них. Твердотілі накопичувачі швидші та тихіші за жорсткі диски.

За матеріалами Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.