Новини світу. 23 червня. Журналіст німецького таблоїду “Bild” вибачився за свою статтю, де він назвав Україну “країною повій”.

Автор статті, що назвав Україну країною повій, шкодує про свій матеріал

А тепер каже, що не хотів нікого ображати, просто використав позицію руху FEMEN, що “Євро-2012 перетворило Україну на суцільний бордель“. Щоправда, у самій публікації посилання на FEMEN немає…

Українська діаспора в Німеччині обурена і готується до протестів.

На скандал журналіст газети “Bild” Маттіас Марбург відреагував електронним листом. Як він пояснив у Берліні, сталося непорозуміння.

“Україна – країна повій” – це перефраз активістки FEMEN Інни Шевченко. Журналіст просто забув на неї послатися: “Початок статті у друкованій версії один, а на інтернет-сторінці інший. На жаль, стара, невідредагована версія опинилася в інтернеті. Якщо в когось з’явилося відчуття, що образив усю Україну, я прошу вибачення”.

Як доказ того, що образливу статтю написав ненавмисне, Маттіас Марбург наводить свій блог. У ньому він пише, що в Україні все не так страшно, як про це писали в німецьких ЗМІ. Що журналісту досі не потрібно було давати хабарів міліції, що на нього не напали грабіжники і всі його дорогоцінні внутрішні органи теж на місці.

Невідомо, скільки людей читає блог репортера, однак друкована версія газети щодня розходиться майже трьома мільйонами примірників.

Зреагувало на скандал і посольство України в Берліні. На своєму сайті розмістили коментар до статті: “Вимагаємо від редакції видання “Bild” вибачення та вжиття адекватних заходів з метою недопущення у майбутньому подібних некоректних формулювань, що різко дисонують із дружнім характером відносин між нашими державами і народами”.

Українська діаспора в Берліні теж заявила, що не стоятиме осторонь. Центральна спілка українців Німеччини обіцяє протести.

Сьогодні газета “Bild” святкує ювілей – 60 років від дня першого виходу. Імовірно, саме тому ні керівництво, ані прес-служба так і не знайшли часу на коментар перед камерою.

Замість інтерв’ю прес-служба надала журналістам заготовки розмови з головним редактором, де він пояснює, з якою газетою ми маємо справу: “Bild” – це термометр країни, про що говорять люди, що їх турбує, саме про це і пише “Bild”. І звичайно, газета “Bild” така, що найбільше хвилює, найбільш провокує, поляризує. Це найуспішніша газета Німеччини”, – говорить головний редактор газети Bild Кай Дікман.

Сьогодні газета зробить подарунок німцям і відправить по безкоштовному примірнику в кожну поштову скриньку. Однак в інтернеті вже гуртуються противники видання. Понад 200 тисяч німців заборонили газеті відправляти їм безкоштовний примірник. Сьогодні має відбутися акція протесту проти газети. Імовірно, до неї долучаться і місцеві українці.

За матеріалами ТСН

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.