Новини світу. 20 червня. Збірку оповідань “ВУсутінках” російського письменника Антона Чехова, видана в 1887 році в Санкт-Петербурзі, продали на аукціоні в Нью-Йорку більш ніж за 16 000 доларів.

Збірка оповідань Чехова пішла з молотка в США за 16 тис доларів

Ця книга – перше видання третьої збірки оповідань Чехова, за яку він отримав половинну Пушкінської премії Академії наук.

На титульному аркуші книги красується знайомий кожному російському школяреві автограф і дарчий напис – письменник подарував книгу своєму близькому другові, акторові й письменникові Павлу Свободіна.

Раритетне видання не було, втім, єдиною книгою російських письменників, представленою на аукціоні. Ще одним примітним експонатом став написаний від руки вірш Олександра Блока “І пізно, і темно…”.

Шедевр лірики Срібного століття був написаний олівцем на форзаці видання “Музичні моменти для фортепіано” Сергія Рахманінова. Вартість раритету перевищила 10 000 доларів.

Крім російської літератури, на аукціоні були представлені й інші книги, найдорожчою з яких виявилась збірка “Книга кішок”, видана в 1930 році, ілюстрована легендарним французьким художником Цугухару Фудзіта.

У представленому виданні, проданому за 74 500 доларів, можна побачити 40 графічних зображень вусатих звірят.

Про нових власників раритетних видань не повідомляється.

За матеріалами РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.