Новини здоров’я. 6 червня. Висока концентрація забруднюючих речовин збільшує ризик повторного інфаркту міокарда на 40%.

гази-забруднене повітря
Забруднене повітря шкодить здоров'ю

Забруднення повітря робить негативний вплив на організм людини і призводить до розвитку різної патології: респіраторних інфекцій, раку легенів і серцево-судинних захворювань.

Ярів Гербер (Yariv Gerber) з Тель-Авівського університету вважає, що забруднення повітря не тільки підвищує ризик розвитку інфаркту міокарда та інсульту, але і веде до рецидиву захворювань.

Згідно з результатами проведеного дослідження, у пацієнтів, які проживають в екологічно несприятливих районах, ризик повторного інфаркту був на 40% вище, а ризик інсульту – на 46% вище, ніж у пацієнтів, які проживають в районах з чистим повітрям.

Крім того, у пацієнтів, що піддаються впливу забруднюючих речовин, ризик смерті протягом 20 років після першого інфаркту міокарда був вищим на 35%.

“Відомо, що забруднення повітря, точно так само як і куріння, викликає запалення. При тривалій дії пошкоджуючого фактора, зокрема забруднюючих речовин, розвивається хронічне запалення, що ускладнює перебіг серцево-судинних захворювань”, – пояснює Гербер.

За матеріалами zdorovieinfo

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.