Новини економіки. 25 червня. Наступного місяця ціни на овочі та фрукти в Україні знизяться на 10-15%.

овочі
Ціни на продукти харчування у Києві нижчі, аніж в інших регіонах

Таку думку висловив економічний експерт Олександр Жолудь.

“Якщо проаналізувати статистику за минулі роки, то можливе зниження ціни конкретно по категорії овочі і фрукти на 10-15%, і це є нормальним показником. Але, якщо навіть таке зниження і призведе до загального зниження рівня цін, то воно буде незначним, а вимірюватиметься в десятих відсотка. Тобто це може бути дефляція 0,2-0,3%”, – сказав співрозмовник агентства.

Він також зазначив, що це не означає, що не буде підвищення цін взагалі.

“Потрібно розуміти, що якщо ви маєте набір товарів і послуг, то певні ціни зростають, а певні ціни знижуються. Для нас дуже важливо не те, наскільки ціни зросли чи знизились, а й вага цих товарів і послуг. Якщо ми подивимось ситуацію на сьогоднішній день, то в принципі, вага продуктів харчування, на які зазвичай ми маємо сезонне зниження, вона досить велика аби тиснути загальний рівень цін донизу. Але цілком можливо мати зростання по інших категоріях товарів”, – додав О.Жолудь.

На уточнююче запитання, чи спостерігалась тенденція підвищення цін під час проведення Євро-2012, експерт відповів: “Ситуація полягає в тому, що переважна більшість іноземців не купує ті товари, які входять до набору товарів і послуг за яким вираховується індекс споживчих цін. Тобто в індексі споживчих цін, ціни наприклад, готелів і ресторанів, займають невеличку частку – менше 2%. В той час, як саме готелі і ресторани – це те, що найбільше впливає на вибір туристів, який вони робили. Водночас, переважну більшість овочів і фруктів, іноземці не купують”.

У Києві ціни на продукти харчування є дещо нижчими, ніж в інших містах України. Про це розповів перший заступник голови Київської міської державної адміністрації Олександр Мазурчак.

“Можу сказати, що було два таких великих заходи проведено для того, щоб стримувати ціни. Один із них, це було питання, пов’язане з покроковими магазинами, а другий – це запровадження сільськогосподарських ярмарків“, – розповів посадовець.

За матеріалами УНН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.