Новини світу. 29 червня. Німці сприймають Україну як частину Європи.

Жодному демократичному політику Європи не варто сідати поряд з Януковичем, -Баберовський

Про це в інтерв’ю Tageszeitung сказав історик Йорг Баберовський, викладач історії Східної Європи в Університеті ім. Гумбольдта в Берліні.

“Україну в Німеччині, в тому числі і в силу її самопрезентації, сприймають як частину Європи, у той час як по відношенню до Росії з самого початку прийнято закривати на все очі, аргументуючи це тим, що там все одно ніколи нічого не було, крім диктатури”.

За його словами, з українським режимом можна було б “вчинити так, як з мінським урядом. ЄС заморозив відносини з білоруським режимом і оголосив, що диктатор Лукашенко і його свита в ЄС персони нон грата”.

Він зазначив, що в Україні, так само, як і в Росії, величезне значення мають символічні моменти. “Політичні еліти роблять все, щоб їх сприймали як частину Європи. Якщо вони сидітимуть на почесній трибуні одні, це завдасть їм болючого удару”, – відзначив він.

При цьому, на його думку, український народ не сприйме це як неввічливість щодо самої країни, а зрозуміє, що не визнають її уряд. “Опозиції цей жест допоміг би позиціонувати себе на тлі уряду як справжніх європейців”, – заявив історик.

Він також зазначив, що відвідини Освенцима німецькими футболістами, на його погляд, не корисні, якщо це не здійснюється за внутрішньої потреби. “Така ритуалізована поминальна культура знецінює пам’ять про Голокост, перетворюючи її в обтяжливу зобов’язалівку”, – сказав він.

За словами Баберовського, у разі, коли такі масштабні заходи, як ЧЄ, відбуваються в такій країні, як Україна, протест полягає в тому, щоб “веселитися, ігнорувати представників режиму і в жодному разі не надавати їм зайвого значення! Жодному демократичному політику Європи не варто сідати на трибуну поряд з президентом України”.

Що до простих туристів, то, за словами історика, він проти ізоляції країни і населення, і чим більше зустрічей, тим краще. УЄФА, президент якої Мішель Платіні сидів на трибуні поряд з Януковичем, переслідує економічні інтереси, зазначив він, але політикам не варто брати з Платіні приклад.

Джерело: Tageszeitung; Переклад: Іnopressa

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.